LEGO Dimensions ze zwiastunem na premierę

LEGO Dimensions jest kolejną odsłoną słynnej serii gier z klockami LEGO w roli głównej, pełnych humoru i nawiązań do dobrze znanych i kochanych uniwersów. Tym razem naszym zadaniem będzie pokonanie złego Lorda Vortecha przed zagładą ludzkości, a do tego będziemy potrzebować ogromnej ilości środków.
Dzięki nowemu zwiastunowi dowiadujemy się, czego nie może nam zabraknąć podczas podróży przez świat zbudowany z klocków lego – „siły, super siły, gigawatów, magii, podróży w czasie, placków, zespołów, nowych zespołów, fajnych samochodów, przebudowanych fajnych samochodów, prze-przebudowanych fajnych samochodów, dobrych glin, złych glin, głośności, spinjitzu, Unikitty, batarangów, koparek, scooby chrupek, trójzębu, placaków protonowych, mięśni i najpotężniejszej ze wszystkich broni – wyobraźni.”
Większość z tych rzeczy zapewnią znani nam z filmów i seriali bohaterowie, którym głosu użyczą znane gwiazdy i odtwórcy ról. Jednak o bujność naszej wyobraźni oczywiście będziemy musieli zadbać sami.
LEGO Dimensions to gra w stylu Skylanders i Disney Infinity, więc do odblokwania nowej zawartości wymagane będą figurki LEGO przenoszone do wirtualnego świata za pomocą specjalnego portu. Dzięki temu nareszcie zobaczymy, co się stanie, gdy twarzą w twarz staną takie postaci, jak Homer Simpson i Gandalf.
Gra ukaże się już 27 września. Docelowe platformy to Xbox 360, Xbox One, Playstation 3, Playstation 4 oraz Wii U. Niestety, tym razem posiadacze pecetów zostali pominięci.