Laptop dla graczy MSI GV62 7RD w T-Mobile – czy warto go kupić?

Firma T-Mobile chcąc zagościć w świadomości graczy najpierw pojawiła się ze swoim stoiskiem na hali IEM Expo w trakcie Intel Extreme Masters 2018, a teraz we współpracy z firmą MSI wprowadza do swojej oferty laptopa dla graczy. MSI GV62 7RD to podstawowy laptop do gier, który cieszy się sporym powodzeniem w ofercie sklepów detalicznych. Czy warto kupić laptopa MSI w T-Mobile?MSI GV62 7RDLaptop korzysta z matowej matrycy o przekątnej 15,6” i rozdzielczości 1920×1080 pikseli. MSI GV62 7RD w swojej obudowie skrywa procesor Intel Core i7 7700HQ (7. generacji), 8 GB RAMu oraz kartę graficzną GeForce GTX 1050 4 GB, która powinna pozwolić uruchomić większość nowych gier w rozdzielczości Full HD i w średnich detalach graficznych, przy liczbie klatek na sekundę przekraczającej próg 30. MSI GV62 7RD wyposażono w podświetlaną czerwonym światłem klawiaturę firmy SteelSeries.
Szkoda, że T-Mobile w swojej promocji używa sformułowań, które początkujących graczy mogą wprowadzać w błąd.

– „mocną kartę graficzną GeForce GTX 1050 4GB, która pozwoli czerpać z gier wideo jeszcze więcej, nawet przy maksymalnych parametrach graficznych”
– „propozycja, która zainteresuje nawet najbardziej wymagających”
– „topowy model w rodzinie notebooków producenta profesjonalnych rozwiązań dla graczy”

Drogie T-Mobile: jeśli chcecie przypodobać się graczom, to nie róbcie tego w ten sposób. Powyższe sformułowania nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością i wprowadzają w błąd.
Laptopa od MSI można sobie sprawić w zestawie z wybranym modemem lub routerem oraz Internetem LTE. W najwyższej opcji taryfowej (oferta z nielimitowaną transmisją w LTE i dodatkowymi 100 GB dla pozostałych technologii) przy opłacie 209,99 złotych miesięcznie i w 36 ratach, laptop wraz z wybranym modemem USB można mieć za 1 zł na start.
Pierwszych 500 osób, które dokona zakupu pomiędzy i zarejestruje go poprzez stronę MSI (http://promocje.msi.com/promotions/oferta-dla-graczy-w-t-mobile), otrzyma plecak gamingowy o wartości 400 złotych.

Ile kosztuje laptop dla graczy MSI GV62 7RD w T-Mobile?laptop msi tmobile 1laptop msi tmobile 1

MSI GV62 7RD w T-Mobile – czy warto go kupić?

Laptop MSI GV62 7RD w proponowanej przez T-Mobile specyfikacji to wydatek ok. 3500 złotych. W prezentowanej przez T-Mobile jako najatrakcyjniejsza opcji taryfowej (209.99 zł miesięcznie, 36 rat, opłata za laptopa 1 zł) za cały okres trwania umowy płacimy blisko 7600 złotych. Po odjęciu ceny laptopa zostaje więc ok. 400 złotych, czyli ponad 100 złotych miesięcznie za model LTE i abonament. W każdej innej opcji taryfowej też. Moim zdaniem zakup taki jest zupełnie nieopłacalny i dużo korzystniej można kupić urządzenie za gotówkę (lub raty 0%) i wybrać sobie dużo tańszą opcję abonamentową. Uważacie inaczej? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami.