Łamanie zabezpieczeń gier wkrótce będzie niemożliwe – tak twierdzą crackerzy z 3DM

Miliony osób na całym świecie jak mantrę powtarzały i powtarzają stwierdzenie, że nie ma zabezpieczeń, których nie da się obejść. Być może wkrótce będą one musiały zweryfikować swój pogląd na tę sprawę, przynajmniej jeśli chodzi o gry komputerowe. O ile w teorii takie stwierdzenie może mieć słuszność, to praktyka weryfikuje te, często zbyt radosne, założenia. Przekonują się o tym coraz częściej osoby łamiące zabezpieczenia oryginalnych gier i udostępniający je w sieci torrent.
Czasy, gdy we wszystkie tytuły AAA można było grać jeszcze przed ich oficjalną premierą dawno się już skończyły. Zabezpieczenia Dragon Age: Inquisition złamano dopiero po miesiącu, a nie jest to jedyny przykład gry, na którą dość długo musiały czekać osoby chcące pograć za darmo. Tytuły takie jak FIFA 16 oraz Just Cause 3 wciąż pozostają dla crackerów twierdzą nie do zdobycia. Wyżej wymienione gry chronione są zabezpieczeniami stworzonymi przez Denuvo Software Solutions GmbH.
Jedna z osób próbujących obejść zabezpieczenia Just Cause 3 była już bliska rezygnacji, twierdząc, że są one nie do złamania. Cracker Jun ma jednak kontynuować swoje wysiłki na wyraźną prośbę założycielki forum 3DM o nicku Bird Sister, która twierdzi, że szanse na obejście kodu Denuvo istnieją. Niestety, nie jest taką optymistką jeśli chodzi o dalsze losy ich działań.
Bird Sister uważa, że obecne tempo rozwoju zabezpieczeń i technologii szyfrowania sprawia, że za dwa lata proceder udostępniania pirackich gier najprawdopodobniej zupełnie nie będzie miał miejsca. Nawet jeśli piratom uda się złamać zabezpieczenia jakiejś gry, stanie się tak zapewne dopiero po kilku miesiącach. Wtedy to zainteresowanie danym tytułem będzie już zapewne niewielkie, a ilość pobrań diametralnie spadnie.
Stanowisko crackerki stało się podstawą do dyskusji toczącej się w oddzielnym wątku specjalnego subforum Reddita /r/CrackStatus, poświęconemu łamaniu zabezpieczeń gier. Możecie w niej uczestniczyć tutaj: https://www.reddit.com/r/CrackStatus/comments/3zq32h/is_cracked_games_really_going_to_be_gone_in_2/

Źródło: torrentfreak