Kto zagra Yenefer w serialu Wiedźmin? Zobaczcie wideo z castingów

Castingi do Wiedźmina, nowego serialu produkcji Netflixa, idą pełną parą. Wciąż niewiele wiemy na jego temat, ale właśnie poznaliśmy trzy piękne kobiety, które chcą wcielić się w rolę Yennefer. Materiały wideo z ich castingów opublikowane zostały w sieci. Widnieją na nich panie:

Belçim Bilgin z Turcji

Clark Backo z Kanady

Katie Keight z Wielkiej Brytanii

Która przemawia do Was najmocniej i którą widzielibyście jako odtwórczynię roli Yennefer? A może żadna z nich Waszym zdaniem się nie nadaje? Moją faworytką jest Katie Keight i jej piękny brytyjski akcent, bezapelacyjnie!

Wiedźmin na Netflixie – data premiery

Data premiery serialu Wiedźmin nie została jeszcze jednoznacznie ustalona. Dowiedzieliśmy się jednak, że zdjęcia do nowej produkcji Netflixa ruszą pod koniec bieżącego lub na początku przyszłego roku. Serial ma być gotowy do emisji w 2020 roku, czyli za ok. 2 lat. Pierwszy sezon Wiedźmina będzie liczył sobie 8 odcinków.
Znany z ciętego języka polski pisarz fantasty, Andrzejem Sapkowski, odpowiedzialny za stworzenie postaci Wiedźmina, przyznał w wywiadzie dla portugalskiego serwisu JPN, że nie bierze udziału w pracach nad serialem o przygodach Geralta z Rivii. Serial tworzony jest na zlecenie Netflixa.

„Nie biorę udziału w pracach nad serialem. Książki to książki, gry to gry, a filmowe adaptacje to filmowe adaptacje. To wszystko, co mogę na tę chwilę powiedzieć. Podpisałem umowę, na mocy której grożą mi kary finansowe, gdybym powiedział coś więcej.”, stwierdził Sapkowski.

W ubiegłym roku Sapkowski wydawał się zadowolony z faktu, że tworzony jest serial poświęcony Wiedźminowi. Albo coś od tego czasu się zmieniło, albo Sapkowski nie mógł mieć satysfakcjonującego go wpływu na produkcję i odpuścił, albo faktycznie nie może puścić choćby najmniejszej pary z ust.
Wypowiedź Andrzeja Sapkowskiego stoi jakby w sprzeczności z informacjami jakich Polskiemu Radiu udzielał Tomasz Bagiński, jeden z reżyserów. Twierdził on bowiem, że Sapkowski bierze udział w projekcie. Wywiad obejrzeć możecie poniżej.

Produkcją serialu zajmie się Platige Image razem z takimi światowymi markami jak Netflix oraz Sean Daniel Company. Uczestnictwo marki Netflix w produkcji serialu sprawia, że możemy mówić w tym przypadku o produkcji o światowej klasie i zasięgu.
Pozostałe nazwiska reżyserów nie zostały ujawnione – Netflix ma w zwyczaju w swoje produkcje angażować wielu specjalistów (w popularnym serialu House of Cards parę odcinków reżyserowała Agnieszka Holland). Nie znamy także nazwisk aktorów, w tego najważniejszego, który wcieli się w rolę Geralta z Rivii.