Kraków już 1 września zostanie polską stolicą YouTube’a!

Już w sobotę 1 września w Tauron Arenie będzie można spotkać 100 największych gwiazd internetu z okazji imprezy MeetUp 2018. Poprzednia edycja zgromadziła niemal 20 tysięcy osób – w tym roku organizatorzy zamierzają pobić ten rekord.


Popularność wydarzenia wynika z tego, że jest jedyną okazją dla fanów do spotkania na żywo aż tak wielu twórców internetowych w jednym miejscu, których na co dzień mogą oglądać jedynie na ekranach telefonów i komputerów. MeetUp to też doskonała szansa do poznania świata influencerów oraz zrozumienia ich fenomenu.
Wśród twórców wystąpią jedne z najbardziej wpływowych twarzy rodzimej sceny YouTube, a jednocześnie ambasadorzy MeetUp –Rezigiusz,Izak orazFriz. Ich kanały subskrybuje łącznie 6,5 miliona widzów. Poza nimi na krakowskim evencie obecność potwierdziło wielu znanych twórców wideo, między innymi: Boxdel, Topowa Dycha, Wojan, Poszukiwacz, WiP Bros, Lachu oraz Jcob. Na imprezie pojawią się również Muserzy, czyli twórcy korzystający z aplikacji TikTok (dawniej Musical.ly), która stała się w ostatnich latach istnym fenomenem wśród nastolatków. Podobnie jak YouTube TikTok jest medium społecznościowym – użytkownicy sami tworzą i dzielą się filmami. Wśród twórców będą największe gwiazdy, takie jak Dominik Rupiński, Kinga Sawczuk (Kompleksiara) oraz Julia Kostera. Z aplikacji każdego miesiąca korzysta około 600 milionów użytkowników – głównie z tak zwanej „generacji Z”, która nie zna świata bez internetu i eksploruje go niemal przez całą dobę.
Wejście na imprezę jest bezpłatne. Organizatorzy udostępniają jednak możliwość zakupu biletów, które dają gwarancję ominięcia kolejek, wcześniejszego wejścia na wydarzenie oraz dostępu do specjalnych stref premium.

„Cieszymy się, że już po raz drugi będziemy mieli okazję współpracować z Urzędem Miasta Krakowa przy organizowaniu naszej imprezy. Szczególnie, że zeszłoroczna edycja przyciągnęła tak wiele osób. MeetUp® daje fanom możliwość jeszcze większego pogłębiania swojej pasji. Ale to też wspaniała okazja dla wszystkich innych, w tym rodziców, do poznania świata, którym młodzież żyje na co dzień. Przed nami nie lada wyzwanie, planujemy bowiem pobić zeszłoroczny rekord 20 tysięcy fanów zgromadzonych na Tauron Arenie. Ale szeroki wachlarz twórców zajmujących się różnymi tematami oraz masa atrakcji przygotowanych na stoiskach partnerów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie” – mówi Tobiasz Wybraniec, prezes zarządu agencji GetHero, organizatora MeetUp.

Miasto Kraków kolejny raz zostało głównym partnerem i współorganizatorem MeetUp. Podobnie jak rok wcześniej współpraca ta zaowocowała powstaniem filmów promujących miasto i samo wydarzenie, stworzonych przez jednych z największych polskich YouTuberów –  Izaka, Rezigiusza i Friza. Materiały w ciągu pierwszych 3 dni od publikacji zostały wyświetlone w sumie miliony razy.