Konkursy OC Showdown i RealBench Challenge 2016 z nagrodami od ASUS

Zapisy na pierwszą rundę OC Showdown Formula Series 2016 będą trwały do 26 września 2016 i odbywają się przez witrynę: http://oc-esports.io . Drugą rundę zaplanowano od 28 października do 28 listopada 2016. RealBench Challenge 2016 to osobny konkurs, korzystający z dostosowanego benchmarku, składający się z czterech osobnych serii wyzwań, które rozpoczęły się 2 września 2016 i będą trwać do 5 grudnia 2016.
Według HWBOT płyty główne i karty graficzne ASUS ROG są najczęstszym wyborem miłośników overclockingu, a więc podczas konkursu stanie w szranki najbardziej lubiany sprzęt do podkręcania.

Seria ROG OC Showdown Formula
Zawody przygotowano we współpracy z HWBOT i partnerami konkursu: der8auer, Open Benchtable, Seasonic i Thermal Grizzly. Pierwsza runda potrwa do 26 września. Następnie 28 października 2016 rozpocznie się runda 2, która trwać będzie do 28 listopada 2016.
OC Showdown Formula zaprasza do rywalizacji wielbicieli podkręcania z lig HWBOT na poziomie Początkującego (Rookie), Nowicjusza (Novice) i Entuzjasty (Enthusiast). Zawodnicy będą korzystali z dowolnych płyt głównych ASUS lub ASUS ROG chłodząc je powietrzem lub wodą, dla wygenerowania temperatury nie niższej niż 30°C. Oznacza to, że ekstremalny sprzęt i techniki chłodzenia nie są dozwolone w czasie rywalizacji, a co za tym idzie wszyscy chętni niezależnie od umiejętności mogą dołączyć do zmagań. Podczas pierwszej rundy zawodnicy będą rywalizowali przez trzy etapy mierząc swoje osiągnięcia w podkręcaniu przy pomocy XTU (Extreme Tuning Utility), GPUPI for CPU – 1B i HWBOT x265.
Nagrody będą przyznawane pod koniec każdej z rund OC Showdown. Wśród nagród znajdą się płyty główne Strix X99 i ROG Maximus VIII Impact, najwyższej jakości zasilacze Seasonic oraz wydajna pasta termalna Kryonaut od firmy Thermal Grizzly.OC Showdown i RealBench Challenge 2016Pod koniec OC Showdown 2016 punkty uzyskane w rundzie 1 i 2 zostaną podliczone, aby wyłonić głównego zwycięzcę konkursu. Zawodnicy będą mogli zdobyć także dodatkowe punkty za wypełnienie tajemniczych zadań, które zostaną ujawnione na stronie konkursu. Zwycięzca otrzyma płytę główną ROG nowej generacji, przenośny zestaw Open Benchtable, Delid-Die-Mate, czyli narzędzie służące do ponownego nakładania materiałów termoizolacyjnych na procesor, a także wyjątkowe trofeum ROG OC Showdown Formula Series 2016. Drugie i trzecie miejsce na podium również zostanie nagrodzone płytą główną ROG nowej generacji, zestawem Open Benchtable i narzędziem Delid-Die-Mate.
Losowanie nagród w czasie trwania zawodów pozwoli zdobyć T-shirty ROG, gadżety przygotowane z okazji 10 rocznicy obecności marki na rynku i pasty termiczne Thermal Grizzly.
ROG RealBench Challenge
ROG RealBench Challenge to całkowicie nowe zawody przetaktowywania, w pełni sponsorowane przez Republic of Gamers. Zawody zorganizowane są w formie czterech wyzwań trwających do 5 grudnia 2016; Challenge I zaczyna się 2 września 2016 i daje możliwość zawodnikom z całego świata pokazania swoich umiejętności w podkręcaniu korzystając z wyspecjalizowanego benchmarku RealBench HWBOT Edition.
RealBench Challenge jest skierowany do fanów overclockingu korzystających z płyt głównych ASUS lub ASUS ROG, którzy aby dołączyć do rywalizacji mogą korzystać tylko ze sprzętu chłodzonego wodą lub powietrzem. Temperatura rdzenia nie może spaść poniżej  30°C, a ekstremalne rozwiązania i techniki chłodzenia nie są tu dozwolone.
Każdy z czterech etapów RealBench Challenge 2016 będzie trwał przez 11 dni. Dokładny plan konkursu poniżej:

  • Challenge I: 2 – 12 września 2016
  • Challenge II: 30 września – 10 października 2016
  • Challenge III: 28 października – 7 listopada 2016
  • Challenge IV: 25 listopada – 5 grudnia 2016

Nagrody będą przyznawane na koniec każdego z wyzwań, a po finale zawodów RealBench Challenge 2016 trzech uczestników, którzy zdobędą najwięcej punktów, wygra płytę główną serii ROG nowej generacji. Dodatkowo zwycięzca otrzyma trofeum RealBench Challenge.
 
 

Źródło: ASUS