Komputery Steam Machines znikają z rynku? Bzdura!

Wbrew proroctwom wielu osób, usunięcie zakładki „Steam Machines” na platformie dystrybucji cyfrowej Steam nie wiąże się z zaprzestaniem produkcji tych urządzeń. Valve wystosowało specjalne oświadczenie w odpowiedzi na falę artykułów w prasie wieszczących koniec projektu.Komputery Steam Machines znikają z rynku? Bzdura!

„Sekcja ze sprzętem na platformie Steam wciąż jest dostępna. Usunęliśmy po prostu dedykowany przycisk nawigacyjny w menu aplikacji, bowiem statystyki pokazywały, że mało osób z niech korzystało”, czytamy w komunikacie.

Sekcja z kompaktowymi komputerami do gier Steam Machines w dalszym ciągu jest aktywna, a urządzenia dalej są i będą dostępne w sprzedaży. Valve w dalszym ciągu rozwijać będzie wykorzystujące środowisko Linux urządzenia, które tworzy się z myślą o multimedialnej rozgrywce w salonie. W zamyśle komputery  tego typu mają zajmować miejsce pod telewizorem, tuż obok ewentualnej konsoli do gier.
Biorąc pod uwagę decyzję o usunięciu stosownej zakładki i brak większego zainteresowania użytkowników tymi urządzeniami, trudny przypuszczać jednocześnie, aby komputery tworzone we współpracy z Valve cieszyły się dużym uznaniem graczy…