Kolosalny sukces polskiej planszówki Tainted Grail: The Fall of Avalon

Polska gra planszowa Tainted Grail: The Fall of Avalon jest jednym z największych tegorocznych przebojów na Kickstarterze, najpopularniejszej na świecie platformie crowdfundingowej. Nową produkcję wrocławskiego studia Awaken Realms, odpowiedzialnego wcześniej za stworzenie This War of Mine: The Board Game, udało się ufundować w niecałe… 60 sekund. Twórcy pierwotnie prosili o wsparcie kwotą ok. 50 tysięcy dolarów. Teraz, gdy zbiórka już się zakończyła, na liczniku widnieje zdumiewająca suma… 6.2 miliona dolarówTainted Grail Osiągnięcie na Kickstarterze założonego celu 50 773 dolarów zajęło Tainted Grail: The Fall of Avalon tylko 1 minutę, a spektakularny próg 1 000 000 dolarów został osiągnięty w niespełna 3 godziny!Tainted Grail Tainted Grail: The Fall of Avalon to nowy, duży projekt od Awaken Realms – firmy specjalizującej się w wydawaniu gier planszowych. To gra przygodowa, która oferuje rozgrywkę opartą o rozbudowaną i nieliniową narrację. Można się nią cieszyć zarówno w grupie do 4. graczy, jak i samotnie, co upodabnia Tainted Grail do najlepszych komputerowych eRPGów.Tainted Grail Historia rozpoczyna się na wyspie Avalon, wiele lat po odejściu króla Artura. Czerwona Śmierć, przed którą niegdyś zbiegli ludzie, zaczyna ponownie zbierać żniwo. Z nieznanych powodów strzegące dotąd wyspy i jej mieszkańców Strażnicze Menhiry zaczęły gasnąć jeden po drugim, a starożytna moc, znana jako Dziw, ponownie obejmuje Avalon w posiadanie. Próbując powstrzymać to, co nieuniknione, najdzielniejsi bohaterowie ruszają do Kamelotu, żeby tam szukać pomocy. Żaden z nich nie powrócił. Teraz los wyspy spoczywa w rękach grających; zbieraniny wyrzutków, która teraz stała się ostatnią nadzieją umierającego Avalonu.

Fabuła jest dziełem Krzysztofa Piskorskiego – jednego z najlepszych polskich pisarzy fantasy. Oferować ma liczne wątki poboczne, zwroty akcji oraz różne ścieżki, którymi można podążyć, aby osiągnąć cel oraz diametralnie różne zakończenia. System wyborów i konsekwencji fabularnych, wpływających nie tylko na główną historię, ale także na kampanię dodatkową, rozgrywającą się 400 lat po wydarzeniach opowiedzianych w podstawowej wersji gry.
Na podstawową fabułę gry składa się ponad 100 000 słów i 1 000 grafik. W zestawie do gry znajdą się:

– 8. figurek
– 4 dwustronne karty postaci, wzbogacone o żłobienia dla znaczników
– 100 małych kart
– 576 zwykłych kart
– 72 dużych kart
– 106 żetonów i znaczników
– 220-stronicowy Dziennik Odkrywcy

Tainted Grail Dorzucaliście się? Najtańszy pakiet gwarantujący podstawową wersję gry kosztował 89 dolarów, czyli ok. 335 złotych.