Kolejny tablet Dell z Windowsem 8

Oprócz 10,8-calowegoLatitude 10, o którym wczoraj pisał Dawid, Dell postanowił zaprezentować także drugi tablet – choć być może nazwa „tablet” niezbyt przystaje do modelu XPS 12. Owszem, ma pewne cechy tabletu, choć więcej w nim netbooka. Sam producent reklamuje go jako „moc laptopa, wygoda tabletu”. W rzeczywistości jest to 12,5 calowy subnetbook, wyposażony w obrotowy, dotykowy ekran. Czy rzeczywiście będzie to tak wygodne rozwiązanie?  Wydaje mi się, że tak. Eliminuje przecież wszystkie wady zarówno netbooka, jak i tabletu.
Niezbyt wiele wiemy na temat urządzenia, które ma pojawić się w pod koniec tego roku. Na pewno podobnie jak Latitude 10 ma działać w oparciu o OS Microsoftu, Windows 8. Ekran obrotowy będzie miał rozdzielczość Full HD, 12,5 cala średnicy i osłonę w postaci Gorilla Glass. Część „laptopowa” czyli klawiatura, stanowiąca w pewnym sensie stację bazową wykonana jest z aluminium i włokna węglowego, dzięki czemu całość waży zaledwie 1,4 kilograma i ma maksymalną grubość 20 milimetrów. Do dyspozycji dostajemy klawiaturę i touchpad.
Z zaprezentowanego slajdu możemy wyczytać, że tablet ten będzie wyposażony w opcję Intel Smart Connect Technology oraz Intel Rapid Start Technology, co jednoznacznie przesądza, że sercem urządzenia będzie układ Intela, najprawdopodobniej ARM, bo to właśnie ten chip będzie podstawowym procesorem Windows 8. Cena oraz dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Źródło: electronista