Kolejny tablet dedykowany najmłodszym

Tablety stanowią jedną z najpopularniejszych obecnie kategorii urządzeń przenośnych. Nikogo zatem nie dziwi już to, że powstają urządzenia dedykowane biznesmenom, graczom, osobom starszym czy dzieciom. Do tej ostatniej grupy już wkrótce dołączy tablet produkcji Gajah International.
Urządzenie wyposażone zostało w 7-calowy ekran dotykowy. Sercem urządzenia jest jednordzeniowy procesor taktowany częstotliwością 1 GHz. Na pokładzie znajdziemy ponadto 1 GB RAM-u i maksymalnie 32 GB pamięci wewnętrznej. Specyfikacja może nie powala na kolana, ale miejmy w pamięci, że jest to tablet tworzony zmyślą o dzieciach. Zaprezentowane urządzenie jest jeszcze w fazie testów, zatem wiele może się zmienić do momentu jego premiery.
Obudowa tabletu pokryta została gumą, dzięki czemu maluchom nie tak łatwo będzie go uszkodzić. Duże przyciski mają ułatwić najmłodszym naukę i zabawę. Software, który jest jeszcze testowany, ma być przystępny i łatwy w obsłudze. Urządzenie działa pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich z IU, który stworzony został z myślą o dzieciach.
Nie znamy jeszcze ani daty premiery urządzenia, ani jego ceny. Gajah International ma jednak w planach sprzedawanie go na całym świecie. Być może trafi również do Polski.

Źródło: Cnet