Kolejne Call of Duty zostanie stworzone przez Treyarch

W obecnym momencie oprócz informacji, że to studio Treyarch po raz kolejny będzie tworzyło nowe wydanie Call of Duty, i że sama gra zostanie wydana w 2015 roku, wiemy niewiele więcej. Możemy jednak przypuszczać, że prace nad grą trwają już od jakiegoś czasu, a w nadchodzących tygodniach możemy się spodziewać oficjalnej zapowiedzi.

Amerykańskie studio Treyarch już nie raz pracowało nad grą z serii Call of Duty. To pracownicy tego studia stworzyli m.in. drugowojenną World at War, czy osadzonego w teraźniejszych czasach Black Ops i jego drugą część.

Co ta informacja może oznaczać dla samych  graczy? Pomimo tego, że szefowie Activision zapowiedzieli dużo innowacji w nowej części serii, możemy dostać kolejnego tzw. „odgrzewanego kotleta”. Już od wielu lat studio Treyarch było krytykowane z powodu braku jakichkolwiek usprawnień związanych z grafiką czy fizyką gry względem wcześniejszych części. Trzeba także dodać, że w świadomości wielu graczy Treyarch jest kojarzony jako „ten gorszy” producent gier z serii Call of Duty, jako że to studio Infinity Ward (twórca całej serii) było nagradzane i wychwalane przez graczy za innowacyjność, jak i niebanalną fabułę stosowaną w ich wydaniach gier.Wiele jednak zmieniło się po rozłamie pomiędzy Acitivision i Infinity Ward w 2010 roku. Wtedy to Treyarch został głównym producentem serii, a w późniejszym czasie dołączyło do niego jeszcze studio Sledgehammer Games. Infinity Ward pracowało jeszcze nad kolejnymi częściami popularnej strzelanki, jednak sam skład twórców był zupełnie inny. Pomimo tego najnowszej grze z serii – Advanced Warfare, udało się kolejny raz pobić rekordy sprzedaży.

Pozostaje nam gorąco dopingować studio Treyarch w pracach nad nową częścią Call of Duty i mieć nadzieję na wiele nowych i ciekawych rzeczy w samej grze.

Źródło:ign