Klimat League of Legends bardziej przyjazny dla graczy

Każdy fan gier sieciowych doskonale wie, że nic tak nie uprzykrza zabawy, jak niewłaściwe zachowanie innych graczy. Może ono dotyczyć przeszkadzania w rozgrywce i zabijania sprzymierzeńców, lub też werbalnego atakowania innych, co nie tylko rozprasza, ale i poważnie irytuje.
W League of Legends do tej pory takie zachowania były na porządku dziennym, lecz twórcy wreszcie podjęli w tej sprawie działania i zapewniają, że uruchomili już narzędzia, które pozwolą sprawnie wyeliminować przeszkadzaczy. Jeffrey Lin, główny projektant popularnego MOBA wyjaśnił, że dzięki nowemu systemowi udało się znacznie zredukować homofobię, seksizm oraz rasistowskie zachowania.Podkreśla też, że system jest bardzo skuteczny, ponieważ 91,6 procent graczy psujących innym zabawę, zmieniło swe zachowanie już po jednym ostrzeżeniu i więcej nie sprawiało problemów. Przedstawiciele twierdzą bowiem, że większość takich incydentów powodowanych jest głównie złym dniem i koniecznością odreagowania stresu z pracy lub szkoły, więc znacznie łatwiej jest je wyeliminować.
Nowe narzędzia zaprojektowano w taki sposób, aby można było zajmować się nimi w czasie rzeczywistym. Za każdym razem gdy gracz zgłasza niewłaściwie zachowanie, specjalny algorytm dokładnie bada sprawę oceniając, czy zgłoszenie jest zasadne i czy należy podjąć w tej sprawie odpowiednie kroki.
Większość przypadków jest więc załatwiana automatycznie, co powinno uczynić klimat gry bardziej przyjaznym dla jej użytkowników.