Kindle Fire HDX 8,9 ze Snapdragonem 805 w drodze?

Sercem nowego tabletu Kindle Fire HDX 8,9 ma zostać wyprodukowany przez firmę Qualcomm układ Snapdragon 805. Chociaż wielu producentów jest zdania, że nie różni się on bardzo od Snapdragona 801, to wybór na pewno jest uzasadniony.

Nie można zapominać, że Snapdragon 805 oferuje wsparcie dla ekranów 4K i filmów w rozdzielczości Ultra HD. Nawet jeżeli Kindle Fire HDX 8,9 nie zostanie wyposażony w wyświetlacz pracujący w rozdzielczości 4K, nie oznacza to wcale, że inny tablet Amazona go nie otrzyma.

Być może producent chce, żeby wszystkie tablety wykorzystywały jeden SoC , dzięki czemu łatwiej byłoby o optymalizację. Co więcej, jest to też świetny chwyt marketingowy – w końcu dla osoby nieobeznanej z tematem Snapdragon 805 brzmi znacznie lepiej niż Snapdragon 801.

Poza tym na wyposażeniu tabletu ma znaleźć się ekran, pracujący w rozdzielczości 2560x 1600 pikseli, 2 GB RAM-u, 8-megapikselowy aparat fotograficzny i 1-megapikselowa kamera przednią. Za całość odpowiadać ma zmodyfikowana wersja systemu operacyjnego Android 4.4 KitKat.

Źródło: AnTuTu