Katolicka odpowiedź na Pokemon GO to Follow JC GO

Gra Pokemon GO nie jest już w żadnym wypadku fenomenem, którym była w okolicach swojej premiery. Zabawę wymuszającą na graczach opuszczenie domów i ruszenie na poszukiwania wirtualnych stworów z całą stanowczością można było nazwać wtedy prawdziwym szaleństwem. Teraz, zagrywa się w nią wciąż całkiem sporo osób, co nie uszło uwadze środowiskom katolickim. Fundacja Ramon Pane postanowiła wręcz stworzyć klon gry, w którym gracze kolekcjonują… świętych.Follow JC GoFollow JC GO jest grą pobłogosławioną przez papieża Franciszka. Zadaniem graczy jest, podobnie jak w Pokemon GO, wyruszenie w teren i podjęcie poszukiwań postaci w rzeczywistości rozszerzonej. Przy pomocy smartfonów wyposażonych w GPS, połączenie z siecią oraz moduł żyroskopu, użytkownicy smartfonów i tabletów muszą „łapać” w obiektyw kamery postacie biblijne. Zanim użytkownik Apki złapie w Pokeballa doda do swojej kolekcji Pana Jezusa, będzie musiał odpowiedzieć na pytania związane z religią katolicką.
Nie żartuję, gra istnieje naprawdę. Oto jej zwiastun:

Stworzenie gry kosztowało około pół miliona dolarów i trwało ok. 32 tysięcy roboczogodzin. Sponsorami gry byli głównie prywatni darczyńcy. Apka ma stanowić swojego rodzaju wprowadzenie do świętowania Światowych Dni Młodzieży, które w styczniu przyszłego roku odbędą się w Panamie.
Skąd pobrać Follow JC Go? Proszę, poniżej linki. Aplikacja jest darmowa i została już udostępniona w wersji na smartfony i tablety z systemami Android i iOS. Uwaga: aplikacja dostępna jest na razie jedynie w języku hiszpańskim. W najbliższym czasie zostanie dodany m.in. język angielski.

 

—————-