Karta graficzna Gigabyte R9 380X G1 to najtańszy z nowych Radeonów

Karta graficzna Gigabyte R9 380X G1 zbudowana jest w oparciu o GPU AMD Radeon R9 380X, który jest wspierany przez 4 GB szybkiej pamięci GDDR5. Za chłodzenie odpowiada półpasywny system WINDFORCE 2X, składający się z masywnego radiatora, ciepłowodów (technologia Heat Pipe Direct Touch) oraz dwóch, 90 mm wentylatorów. Ponadto karta graficzna Gigabyte zapewnia pełne wsparcie dla najnowszego DirectX 12 oraz technologii AMD Eyefinity i Freesync.

Seria kart graficznych G1 Gaming wykorzystuje wyselekcjonowane GPU (system sortowania GPU Gauntlet), które oferują podwyższony potencjał OC. Dodatkowo model GV-R938XG1 GAMING-4GD wyposażono w 6-fazową sekcję zasilania, gwarantującą stabilną pracę nawet przy ekstremalnym podkręcaniu.Gigabyte R9 380X G1Kolejnym atutem produktu GIGABYTE jest półpasywny system chłodzenia WINDFORCE 2X, który w stanie spoczynku lub niewielkiego obciążenia jest bezgłośny. Wyłączenie wentylatorów i przejście w tryb pasywny sygnalizowane jest za pomocą diod LED.

Ponadto GV-R938XG1 GAMING-4GD wyposażony jest w metalowy backplate, zapewniający dobrą ochronę płytki PCB oraz usztywniający całą konstrukcję. Na górnej krawędzi obudowy znajdziemy także podświetlane logo WINDFORCE.

Do karty graficznej dołączona jest również aplikacja OC Guru II, za pomocą której użytkownicy mogą w prosty sposób monitorować i sterować częstotliwością taktowania rdzenia lub pamięci oraz prędkością obrotową wentylatorów.

Połączenie powyższych elementów z niezłą ceną (1069 złotych) sprawia, że GV-R938XG1 GAMING-4GD to jedna z ciekawszych propozycji dla użytkowników szukających niedrogiej a przy tym wydajnej i perspektywicznej karty graficznej. Produkt objęty jest 36-miesięcznym okresem gwarancyjnym.

Wcześniej swoje karty R9 380X zaprezentował Asus oraz Sapphire – obie konstrukcje są droższe o 100 złotych.

Specyfikacja techniczna:

GPU

AMD Radeon R9 380X

Zegar rdzenia

980 MHz

Zegar pamięci

5700 MHz

Pamięć

4 GB GDDR5

Szyna pamięci

256 bit

DirectX

12

Wyjścia wideo

Dual-link DVI-I / Dual-link DVI-D / HDMI / DisplayPort

Zalecana moc zasilacza

500 W

Źródło: inf. prasowa