Już ponad 1500 gier na Linuxa dostępnych na Steam

Około tygodnia temu liczba gier przystosowanych do działania na systemie operacyjnym Linux, sprzedawanych za pośrednictwem platformy Steam, przekroczyła liczbę 1500 tytułów. Dla porównania, na system Windows udostępniono 6464 gier, a na OS X około 2323. Tak duże wsparcie gier dla Linuxa należy niewątpliwie docenić – miejmy na uwadze, że z różnych dystrybucji tego systemu korzysta około 2% użytkowników komputerów osobistych.Developerzy gry dbają coraz bardziej o to, aby ich tytuły przystosowane były także do działania na systemach Linux. Valve już wcześniej zapowiedziało, że niektóre z urządzeń dla graczy – Steam Machines, działać będą pod kontrolą tego właśnie systemu. Niektóre z nich mamy szanse zobaczyć jeszcze pod koniec tego roku, kiedy to trafią one do sprzedaży.
Optymalizacja gier dla Linuxa stanowi niemałe wyzwanie dla programistów. Najczęściej narzekają oni na problemy ze wsparciem dla sterowników graficznych, a także problemy z kompatybilnością poszczególnych dystrybucji systemu Linux. Na razie także zyski ze sprzedaży gier na Linuxa, płynące za pośrednictwem platformy Steam nie są zbyt duże. Zaledwie 1% użytkowników Steama korzysta bowiem z tego systemu.
Wśród najczęściej pobieranych na Linuxa gier znajdują się tytuły takie jak DoTA 2, Counter-Strike: Global Offensive, a także survivalowy ARK: Survival Evolved.

Źródło: Phoronix