Jaki powinien być tablet Razer Project Fiona?

Nie dalej niż trzy dni temu pisaliśmy o tablecie Razer Project Fiona. Wówczas dowiedzieliśmy się, że o ile projekt urządzenia przypadnie do gustu społeczności Facebooka i wpis o nim zyska 10 tys. „lajków”, to producent zobowiąże się do podjęcia dalszych prac nad tabletem. Oczywiście było to czysto marketingowe zagranie, którego efekt był do przewidzenia. Zważywszy na fakt, że profil firmy Razer przyciągnął do siebie ok. 1.8 mln fanów, to rzeczoną liczbę uniesionych w górę kciuków nie trudno było pozyskać. Tak oto producent zdecydował się podzielić z nami kolejnymi nowinkami odnośnie Project Fiona.
Mam dobrą i złą wiadomość. Zła jest taka, że nowy wpis nie zawiera oficjalnej specyfikacji technicznej urządzenia. Producent zdecydował się bowiem zapytać o nią samych graczy. Tak, to właśnie od nas zależeć będzie, jakie parametry oferować będzie Razer Project Fiona. Wybierać możemy z następujących wariantów konfiguracji CPU/GPU:
A)    Procesor w architekturze ARM – cienki i lekki, stosowany w większości tabletów konkurencji (np. iPad), można na nim uruchomić gry pokroju Angry Birds i inne, ale nie z pecetów, ponadto jest on tani.
B)    Intel Core i5 (wyłącznie jedna opcja) bez dedykowanej grafiki – poradzi sobie z mniej wymagającymi tytułami z PC, jest tani.
C)    Intel Core i5 lub i7 z dedykowaną grafiką ze średniej półki – układ będzie ok. 2 razy grubszy i cięższy od tego z iPada. Poradzi sobie z zaawansowanymi grami jak np. Battlefield 3 na średnich detalach. Cena byłaby już jednak stosownie wyższa.
D)    Na koniec wersja „na bogato” – procesor Intel Core i7 z dedykowaną grafiką o dużej mocy. Wymiarami przebijałby jednostkę iPada 4- lub nawet 5-ciokrotnie. Battlefielda 3 ma za to połykać na śniadanie na wysokich detalach.
Ostatecznie jednostka zostanie wybrana na podstawie komentarzy graczy.

Na koniec firma Razer obiecała, że z czasem poprosi graczy o opinię również w innych kwestiach. Zapowiada się ciekawie. Nie przypominam sobie, by dotąd którykolwiek producent podejmował się tego typu inicjatywy. Tym bardziej cieszy więc fakt, że możemy mieć wpływ na charakterystykę jednego z najciekawiej zapowiadających się tabletów dla graczy.

źródło facebook