iPad Mini zostanie zaprezentowany 23-ego października

Czekaliśmy, czekaliśmy, ale w końcu się doczekaliśmy – Apple zaczął rozsyłać zaproszenia na konferencję, w trakcie której najprawdopodobniej zaprezentowany zostanie iPad Mini. Impreza odbędzie się we wtorek 23-ego październikaCalifornia Theatre w San Jose w stanie Kalifornia.
Według wcześniejszych doniesień konferencja miała odbyć się 17-ego października, ale z nieznanych przyczyn do tego nie doszło. Krążyła plotka, że Pegatron i Foxconn, które odpowiedzialne są za składanie urządzeń, nie mogły nadążyć z realizacją zamówień Apple. Mówiło się również o problemach z zaopatrzeniem, które miały przyczynić się do opóźnienia prac. Niewykluczone, że Apple zdecydował się na przesunięcie konferencji, żeby kupić sobie nieco czasu.
Nie wiemy jeszcze, kiedy mniejszy iPad trafi do sprzedaży, ale możemy przypuszczać, że nastąpi to już na początku przyszłego miesiąca. Dzięki temu mógłby stanąć w szranki z Kindle Fire Amazona i Nexusem Google jeszcze przed nastaniem okresu świątecznego i w jego trakcie.
Analitycy szacują, że do końca bieżącego roku wyprodukowanych zostanie około 10 milionów sztuk iPada Mini. Według ostatnich plotek cena urządzeń ma oscylować w przedziale 249-649 euro.

Źródła: Cnet, The Verge