iPad Mini opóźniony

Czy można powiedzieć, że premiera produktu, który nie został jeszcze nawet oficjalnie zaprezentowany i na temat którego nie posiadamy żadnych pewnych informacji została przesunięta? Najwyraźniej tak – źródła donoszą, że iPad Mini zadebiutuje w terminie późniejszym, niż się do tej pory spodziewano.
Konferencja, w trakcie której mniejszy iPad miałby zostać zaprezentowany miałaby odbyć się 17-października. Z kolei zaproszenia na nią powinny były zostać rozesłane 10-ego października. Tak się jedna nie stało, co oznacza, że impreza „zaplanowana” na przyszły tydzień raczej się nie odbędzie.
Nieraz słyszeliśmy już o problemach z zaopatrzeniem, z którymi musieli borykać się współpracownicy Apple. Według najnowszych doniesień premiera iPada Mini będzie opóźniona z innej przyczyny, a mianowicie z tej, że firmy Foxconn i Pegatron, które odpowiedzialne są za składanie urządzeń, nie są w stanie sprostać stawianym przez Apple wymaganiom i nie nadążają z produkcją.
Kiedy zatem pojawi się iPad Mini? Nadal nie możemy być tego w stu procentach pewni. Nastąpi to jednak najprawdopodobniej nie w październiku, ale w miesiącach kolejnych. Apple i jego współpracownicy muszą się jednak pospieszyć, jeżeli chcą wypuścić mniejszego iPada przed świętami.

Źródła: Cnet, Slashgear