Intel podpisał umowę licencyjną z AMD? Chodzi o układy graficzne w procesorach

Kyle Bennett z serwisu HardOCP twierdzi, że Intel podpisał już porozumienie z firmą AMD, którego przedmiotem miałoby być licencjonowanie technologii graficznych przez koncern AMD. Jego efektem według licznych pogłosek miałoby być pojawienie się w procesorach Intela zintegrowanych układów graficznych AMD. Miałoby stać się to tuż po wygaśnięciu obecnej umowy licencyjnej z firmą Nvidia, która kończy się 17 marca 2017 roku.
Współpraca tego rodzaju może okazać się bardzo korzystna dla obu stron. Chodzi oczywiście o wiele różnych patentów. Przedstawiciele AMD nie odnieśli się w sposób jednoznaczny do doniesień, mówiąc tylko o tym, że „szukają obecnie różnych rozwiązań w zakresie umacniania swojej pozycji na rynku rozwiązań graficznych.”
Intel i AMD nie konkurują ze sobą bezpośrednio jeśli chodzi o układy graficzne (konkurentem AMD jest właśnie Nvidia), więc taki „mariaż” mógłby obu firmom wyjść na dobre i być przy okazji prztyczkiem w nos dla rywala „czerwonych” na rynku rozwiązań graficznych. Wkoło sprawy narosło jednak sporo wątpliwości.
AMD nawiązując tego rodzaju współpracę z Intelem znałoby bowiem… proces produkcyjny procesorów Intela. A na tym akurat polu obie firmy ze sobą rywalizują. Już teraz pojawiają się głosy mówiące o tym, że trwające od marca bieżącego roku spekulacje, to tylko młyn na wodę i karta przetargowa Intela w procesie negocjacyjnym nowej umowy z Nvidią…