Ile kosztuje winnica z Wiedźmina i domy z Fallouta, Skyrima lub GTA?

Czy zastanawialiście się kiedyś jakby to było rzucić wszystko i zamieszkać w winnicy Corvo Bianco, znajdującej się w fantastycznej krainie Toussaint? Tak, mowa o nieruchomości z Wiedźmina 3, którą to na przestrzeni rozgrywki gracz mógł przywrócić do stanu pełnej świetności. Brytyjska firma London and Country Mortgages postanowiła wycenić tą, jak i kilka innych nieruchomości z popularnych gier.
Wycena winnicy Corvo Bianco była stosunkowo prosta. 1 034 865 koron novigradzkich dała równowartość ok. 1.1 miliona euro. Dodatkowo, remont w zakresie zaprezentowanym w Wiedźminie 3 kosztowałby 16 tysięcy euro. Skąd takie właśnie wyliczenia?Otóż firma przeliczała każdorazowo wartość jedzenia i innych przedmiotów w grze, próbując w ten sposób ustalić siłę nabywczą danej jednostki pieniężnej. W ostatecznej wycenie tej akurat nieruchomości pomogły Brytyjczykom ceny podobnych winnic, znajdujące się na terytorium Włoch i Francji. Tak mili państwo, takie bajkowe krainy naprawdę istnieją, choć nie odpowiadają oczywiście Touissant w skali 1:1… no i nie grasują w nich potwory.
Najdroższy dom w GTA: San Andres wyceniono na 1.1 miliona dolarów. Najdroższy jacht to wydatek rzędu 8 milionów dolarów. Na drugim biegunie znalazły się ceny nieruchomości z postapokaliptycznego Fallouta. Tam podstawowe lokum kupić można za równowartość 2000 kapsli, czyli około… 737 euro. Taniocha!
Pośrodku stawki mieszczą się ceny nieruchomości ze świata Skyrim. Tam najprostszy dom kupilibyśmy za ok. 10 443 euro. Najdroższy, Proudspire Manor byłby wydatkiem rzędu 52 215 euro.
Ceny nieruchomości z innych gier i pełne wyliczenia znajdziecie pod adresem landc.co.uk.