IEM 2018: W finale turnieju CS:GO zmierzą się Fnatic i FaZe Clan

Tegoroczna edycja imprezy Intel Extreme Masters powoli dobiega końca. Zanim to się jednak stanie, czeka na nas jeszcze finał najważniejszej atrakcji wydarzenia – turnieju CS:GO. Zobaczymy w nim drużyny Fnatic oraz Faze Clan. Jaką drogę zespoły te pokonały na drodze do finału?
Zarówno Fnatic jak i Faze Clan rozpoczęły swoją przygodę na turnieju w grupie B. Fnatic trafił prosto do półfinału, ponieważ wygrał w niej najwięcej meczy. Co ciekawe, w ostatnim meczu w grupie zmierzyły się właśnie Fnatic i Faze Clan. Wtedy Fnatic pokonał drugi zespół, kończąc mecz z wynikiem 2:0 na mapach Cache i Inferno. W rezultacie FaZe Clan znalazł się w ćwierćfinale.
W piątek 2 marca w Spodku rozegrały się ćwierćfinały turnieju. Wspomniany FaZe Clan trafił w nich na drużynę Cloud 9, z którą wygrał 2:1. Na mapie Overpass FaZe Clan pokonał Cloud9 16:5, na Cache zwycięstwo należało do Cloud 9, które wygrało 16 rund, podczas gdy Faze Clan 13. Na ostatniej mapie doszło do dogrywki, która zakończyła się wynikiem 22:20 dla Faze Clan.
Drugi ćwierćfinał był bitwą między Team Liquid a Ninjas in Pyjamas. Pierwsza z drużyn wyszła z niej zwycięsko, z wynikiem 2:1. Mecz rozegrał się na mapach Overpass, Mirage i Inferno.IEMW sobotę 3 marca przyszedł czas na półfinały. W pierwszym FaZe Clan pokonał Astralis 2:0 na mapach Cache i Overpass, w przypadku każdej z nich 16:10. Drugi półfinał także zakończył się wynikiem 2:0 – dla Fnatic, które pokonało Team Liquid. Ten mecz rozegrał się na Inferno i Mirage. Na pierwszej mapie Fnatic zwyciężyło 16:13, a na drugiej 16:7.
Finał turnieju rozpocznie się dzisiaj o godzinie 17:00. Jak wspomnieliśmy, zmierzą się w nim drużyny Fnatic i FaZe Clan. Pula nagród wynosi w sumie 500 tysięcy dolarów. Zdobywcy pierwszego miejsca zgarną 250 tysięcy dolarów, drugiego – 100 tysięcy dolarów, a trzeciego – 40 tysięcy dolarów.