iDesk – biurko przyszłości

Chcemy tego czy nie, duża część z nas czy to w domu, czy w pracy sporą część swojego życia spedza przy biurku. Trudno zatem wyobrazić sobie lepsze miejsce na wdrażanie nowych technologii, które nie tylko ułatwią nam życie, ale także uczynią naszą pracę jeszcze bardziej komfortową.
W wielu firmach zaczyna powoli wprowadzać się urządzenia korzystające z technologii Microsoft Surface. Apple przygotował dla nas jednak swój własny koncept noszący nazwę iDesk, który w najprostszych słowach można opisać jako biurko przyszłości. Jakie możliwości urządzenie miałoby nam do zaoferowania?
Wyobraźcie sobie biurko, którego cała powierzchnia jest jednym wielkim ekranem dotykowym – zamiast prawdziwych kalendarzy, notatników, klawiatury czy myszy wykorzystywalibyśmy ich wirtualne odpowiedniki. iDesk miałby umożliwiać nam używanie wielu różnych aplikacji jednocześnie. Synchronizacja z innymi iUrządzeniami odbywałaby się po prostu przez położenie ich na powierzchni biurka.
Nie wiemy jeszcze kiedy i czy w ogóle iDesk powstanie, ale trzeba przyznać, że pomysł wygląda naprawdę ciekawie. Być może w niedalekiej przyszłości podobne biurka będziemy mogli znaleźć w każdym domu. A jak Wam podoba się iDesk Apple’a?

Źródło: Ubergizmo