I to rozumiem – tablet LARK z tunerem telewizji naziemnej

Nie wiem jak Wy, ale mnie powoli zaczynają nudzić zapowiedzi kolejnych tabletów. Choć sam planuję zakupić urządzenie tego typu, to jednak meczące robi się poznawanie w kółko tych samych specyfikacji. Tym razem mogę jednak wreszcie napisać o czymś świeżym. Oto bowiem polska firma Lark zaprezentowała trzy wersje nowego tabletu. Dwie z nich oferować będą – uwaga – tuner DVB-T, czyli telewizji naziemnej w standardzie, który coraz prężniej rozwija się na terenie naszego kraju.
Do sprzedaży niebawem trafią następujące modele:

  • LARK FreeMe 70.5 GPS-DVBT – najbardziej zaawansowany, z możliwością lokalizacji położenia i dekoderem DVB-T/MPEG4.
  • LARK FreeMe 70.4 DVBT – nieco tańszy, bez GPS-u.
  • LARK FreeMe 70.3 GPS – bez tunera telewizji naziemnej.

Pod względem specyfikacji technicznej nie powinniśmy się spodziewać innych różnic, niż wyżej wymienione. Niestety, poza interesującym nas tunerem w grę wchodzą dość ubogie parametry. Procesor o taktowaniu 720 MHz i 256 MB pamięci operacyjnej RAM zapewnią co najwyżej wątpliwy komfort pracy w środowisku systemu operacyjnego, jakim będzie Android Gingerbread. Ponadto ekran o przekątnej 7 cali i rozdzielczości 480 x 800 będzie najprawdopodobniej wykonany w technologii oporowej, a nie pojemnościowej. Bez rysika się więc nie obejdzie. Niewielkim pocieszeniem wydaje się obecność Wi-Fi i 3G, wyjścia HDMI, slotu na karty pamięci microSD (pamięć wewnętrzna wyniesie 4 GB) i dostępu do Android Marketu.
Choć FreeMe 70.X pod względem parametrów technicznych odbiega nawet od omawianego niedawnoAirPada X10 za 200 dolarów, to jednak nadal byłbym skłonny się nim zainteresować. W końcu możliwość odbierania (za darmo!) ok. 20 kanałów telewizyjnych w języku polskim to niemały atut.
Ceny poszczególnych modeli nie zostały jeszcze ujawnione, aczkolwiek możemy się spodziewać, że będą one oscylować na poziomie 600-700 zł.