Hybrydowy tablet Novero Solana już wkrótce w Europie!

Hybrydowy tablet Novero Solana mieliśmy okazję zobaczyć po raz pierwszy przy okazji tegorocznego Consumer Electronics Show. Dla tych z Was, którzy zainteresowali się urządzeniem, mamy bardzo dobrą wiadomość – już wkrótce trafi ono na półki europejskich sklepów.
Gwoli przypomnienia – Novero Solana to 9,7-calowy tablet wyposażony w ekran dotykowy pracujący w rozdzielczości 1024 x 768 pikseli. Sercem urządzenia jest procesor Intel Atom N2600 Cedar Trail, którego główną zaletą jest niski pobór mocy, a co za tym idzie dłuższy żywot baterii.
Na pokładzie znajdziemy ponadto 2 GB pamięci RAM oraz dysk twardy SSD o pojemności od 32 do 128 GB. Nie zabraknie także takich elementów, jak porty USB 2.0 oraz HDMI, wbudowany czytnik kart microSD czy moduły WiFi i Bluetooth.
Do zainteresowania się tabletem Novero Solana zachęca szczególnie fakt, że jest to urządzenie hybrydowe – tj. w zależności od aktualnych potrzeb możemy używać go jak tableu lub netbooka – wystarczy obrócić ekran, który zamontowany jest na osi. Co więcej, tablet może działać zarówno pod kontrolą systemu Windows, jak i Android.
Urządzenie trafi do sprzedaży w ciągu najbliższych dwóch lub trzech miesięcy. Jego cena będzie oscylować w okolicach 700 euro (3000 zł).

Źródło: Liliputing