Hitman wkrótce zawita na smartfony i tablety

Jako że produkcja powstaje z myślą o smartfonach i tabletach, siłą rzeczy musi różnić się nieco od innych gier z serii. Hitman GO będzie turową grą strategiczną, w której osiągnięcie sukcesu zależne będzie od mądrego planowania kolejnych ruchów.

Do dyspozycji gracza oddany zostanie cały arsenał umiejętności Agenta 47 znany z innych gier. Oznacza to, że będzie można korzystać z przebrań czy odwracania uwagi przeciwnika. Nie zabraknie również karabinów snajperskich czy słynnych pistoletów Silverballers, będących wizytówką głównego bohatera.

Na chwilę obecną nie wiadomo czy Hitman GO pojawi się zarówno na smartfonach i tabletach z system operacyjnym iOS, jak i Androidem. Można jednak przypuszczać, że żadna z ważnych platform przenośnych nie zostanie pominięta.

Studio Square Enix Montreal nie podało dokładnej daty premiery Hitman GO, ale wyjawiło, że gra jest już prawie ukończona i powinna ujrzeć światło dzienne już wkrótce. Obecnie trwają testy końcowe. Więcej informacji poznamy już wkrótce. W produkcji znajduje się także kolejna odsłona Hitmana przeznaczona na komputery osobiste.

Źródło: Square Enix