Hideo Kojima odszedł z Konami i otworzył własne studio – Kojima Productions

Hideo Kojima, twórca doskonałych gier takich jak choćby Metal Gear Solid, postanowił wczoraj oficjalnie zakończyć dotychczasową współpracę ze studiem Konami. Nie przedłużył on wygasającego 15 grudnia kontraktu. Po zaledwie kilkunastu godzinach od tego wydarzenia świat obiegła informacja, że Kojima nie tylko założył własne, niezależne studio, Kojima Productions (które wcześniej podlegało Konami), ale nawiązał już współpracę z Sony oraz rozpoczął pracę nad kolejną grą!
Pierwszy tytuł stworzony przez Kojima Productions ma być grą dostępną na zasadach wyłączności dla konsoli Playstation 4 (choć może zagościć także na PC). Nie wiemy jeszcze jaki będzie jej tytuł, ani nawet jaki gatunek będzie reprezentowała.

„Postanowiłem podjąć nowe wyzwanie, jakim bez wątpienia jest prowadzenie własnego, niezależnego studia. Jestem zachwycony, że jestem w stanie rozpocząć swoją podróż przy współpracy z PlayStation, z którym to współpracowałem już przez kilka ostatnich lat”, napisał Hideo Kojima w swoim oświadczeniu. „Nie mogę się doczekać ukończenia prac nad naszą pierwszą grą, która będzie na pewno wielkim przebojem”.
Pogłoski o odejściu Hideo Kojimy z Konami krążyły już od roku w prasie. Pomimo, że uzdolniony twórca gier przyczynił się do ogromnych wpływów na konto Konami, nigdy nie był należycie doceniany. Ostatecznym czynnikiem decydującym o odejściu mógł być zakaz nałożony przez Konami na Kojimę, dotyczący braku możliwości osobistego stawiennictwa na gali The Game Awards i odebrania nagrody za grę Metal Gear Solid: The Phantom Pain.

Źródło: Forbes