Heroes of Dragon Age – czyli Dragon Age dla urządzeń mobilnych

Dragon Age dla urządzeń mobilnych nosić będzie tytuł Heroes of Dragon Age. Za grę odpowiedzialne jest studio EA Capital Games, czyli dawne BioWare Sacramento, co pozornie stanowi niezłą zapowiedź.
Rozgrywka opierać się będzie na licznych nawiązaniach do „dużej” wersji – w grze sterować będziemy grupką herosów, a na swojej drodze spotykać będziemy postaci i potwory znane wyjadaczom serii z pierwszej i drugiej odsłony Dragon Age. Tyle możemy powiedzieć na tę chwilę – więcej szczegółów poznamy zapewne podczas targów Gamescom.
Elektronicy już teraz zapowiedzieli, że Heroes of Dragon Age będzie grą dostępną w trybie free-to-play (ostatnio EA wyjątkowo chętnie angażuje się w przyjazne graczom inicjatywy – tak, mam na myśliHumble Bundle). Jak jednak przystoi na grę typu RPG dla urządzeń mobilnych – możemy też spodziewać się rozbudowanego systemu mikrotransakcji, drogą których można będzie zdobyć lepszy ekwipunek itp.

Ostatnio całkiem sporo pisaliśmy na temat interesujących gier na urządzenia mobilne; przeważnie jednak wieści dotyczyły platformy Apple’a. W tym przypadku Androidowcy zapewne poszkodowani nie będą – EA zapowiada, że tytuł będzie „wieloplatformy”.

źródło: eurogamer