Gra survivalowa Escape from Tarkov zdumiewa dbałością o detale

Battlestate Games pracuje nad survivalowym Escape from Tarkov już od 2012 roku. W ostatnim czasie o grze robi się coraz głośniej za sprawą kolejnych materiałów prezentujących rozgrywkę i towarzyszącą jej mechanikę. W najnowszym materiale wideo twórcy gry przybliżają aspekty związane z drobnymi detalami, towarzyszącymi sposobowi poruszania się, obsłudze broni oraz animacji postaci.
Twórcy gry dokładają wszelkich starań do tego, aby animacja ruchu postaci stała na bardzo wysokim poziomie. Jednym z zastosowanych zabiegów jest na przykład możliwość dostosowania wysokości, na jakiej kuca postać. Wysokość zmieniana jest za pomocą rolki myszki oraz trzymanego uprzednio przycisku C. W ten sam sposób regulować można prędkość biegu.
Innym smaczkiem jest kilkanaście różnych animacji przeładowania broni, a także ogromne możliwości w zakresie obsługi dostępnego arsenału – na czele z opcją wyjmowania pojedynczych naboi z magazynka. Warto wspomnieć również o tym, że postać dochodząca lub dobiegająca do ściany podnosi automatycznie lufę broni długiej w taki sposób, aby nie uderzyć nią w przeszkodę. Rzecz jasna oddanie strzału jest wtedy niemożliwe.
Zobaczcie te i inne ciekawe funkcje na udostępnionym niedawno materiale wideo.

Jeśli jesteście zainteresowani udziałem w zamkniętych beta testach gry, możecie się do nich zapisać, o tutaj: http://www.escapefromtarkov.com/

Źródło: inf. prasowa