GoClever Insignia 800 – Windows 8.1 i Android w jednym tablecie

Nie wszystkie karty związane z modelem Isignia 800 zostały już odkryte. Nie znamy chociażby ceny, ani nawet przybliżonej daty premiery. Sporo elementów specyfikacji zostało już jednak wyjawione. Wiemy chociażby to, co po części wynika z samej nazwy – ekran tego cacka mierzyć będzie 8″, ale już jego rozdzielczość pozostaje wielką niewiadomą. Można jednak obstawiać, z dość dużym zresztą prawdopodobieństwem skuteczności, że w grę wchodzi panel o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli.
Do podstawowych parametrów zaliczymy czterordzeniowy procesor Intel Atom Bay Trail, wspomagany przez 2 GB RAM-u. Przestrzeń na dane ma wynieść 32 GB (+ gniazdo na karty microSD). Nie zabraknie szeregu modułów komunikacyjnych (na razie pewne jest Wi-Fi i Bluetooth, a także – opcjonalne – 3G i GPS), dwóch kamerek (2 i 5 Mpix) oraz baterii o pojemności 4000 mAh.
Zapewne interesuje Was jeszcze wersja Androida, pod kontrolą którego (między innymi 😉 pracować będzie Isignia 800. Na tę chwilę mówi się o „Żelce” 4.2.
Bardzo jestem ciekaw w jaki sposób GoClever rozwiąże problem dynamicznego (miejmy nadzieję) przełączania się pomiędzy dwiema platformami. Nie ulega jednak wątpliwości, że jest to rozwiązanie, które odpowiadałoby bardzo wielu osobom, zwłaszcza tym, które do tej pory stroniły od tabletów ze względu na ich niską funkcjonalność. To urządzenie wzbudzać może tym większe zainteresowanie, że przecież odpowiada za nie producent znany z polityki przystępnych cen.

źródło: goclever