Głośniki i klawiatura Logitech G z Lighstync świecą się w rytm gry

Logitech G, gamingowa marka należąca do firmy Logitech, zaprezentowała dwa nowe urządzenia wykorzystujące technologię Lightsync. Pierwszym z nich jest Logitech G560, najnowszy system głośników dla graczy, który dzięki wykorzystaniu technologii Lightsync synchronizuje podświetlenie RGB oraz dźwięki z grą. Drugim debiutującym produktem jest klawiatura mechaniczna do gier Logitech G513, którą również wyposażono w podświetlenie Lightsync RGB. Model ten dostępny jest z liniowymi bądź sprężynującymi przełącznikami mechanicznymi Romer-G oraz podparciem dla nadgarstków.

Czym jest technologia Lightsync w urządzeniach Logitecha?

„Dzięki technologii Lightsync jesteśmy w stanie dodać nową jakość do tego, co potrafi oświetlenie RGB – synchronizując światło i dźwięk z tym, co dzieje się na ekranie.”, wyjaśnia Ujesh Desai, wiceprezes i dyrektor generalny Logitech Gaming.

Logitech G560

Zestaw Logitech G560 o zapewnia moc 240 W / 120 W mocy RMS, co gwarantuje wysoką jakość odtwarzanej muzyki, gier komputerowych oraz dźwięk 3D z DTS: X Ultra 1.0 dla lepszego pozycjonowania dźwięków w grach.Logitech G560Wyposażone w technologię Lightsync, Logitech G560 w czasie rzeczywistym synchronizują oświetlenie RGB i dźwięk, tak aby dopasować się do rozgrywki mającej miejsce na ekranie. Technologia Lightsync działa również z treściami wideo i odtwarzaną muzyką. Efekty świetlne i animacyjne można dostosować w zakresie 16,8 miliona kolorów, w czterech strefach oświetlenia.Logitech G560Logitech G560 oferują wiele opcji połączeń, w tym USB, jack 3,5 mm i Bluetooth. Dzięki zastosowaniu technologii Logitech Easy-Switch, użytkownicy mają możliwość płynnego przełączania się między czterema podłączonymi do głośników urządzeniami, takimi jak komputer, smartfon, czy też tablet.

Logitech G513

Klawiatura G513 oferuje wybór między dwoma rodzajami przełączników mechanicznych Logitech G Romer-G. Osoby chcące wiedzieć o aktywacji klawisza poprzez jego delikatne sprężynowanie, powinny wybrać przełączniki Romer-G Tactile. Z kolei dla użytkowników preferujących płynne działanie klawisza idealnym wyborem będą przełączniki Romer-G Linear, o liniowej charakterystyce aktywacji. Wszystkie przełączniki zapewniają cichą pracę oraz, według zapewnień producenta, wysoką jasność podświetlenia. Przełączniki Logitecha działać mają „do 25 procent szybciej niż u konkurentów” i rejestrować działanie już w odległości 1,5 mm. W połączeniu z siłą aktywacji wynoszącą 45 g zapewniają naprawdę szybką reakcję.Logitech G513Obudowę modelu Logitech G513 wykonano z anodowanego i szczotkowanego aluminium. Klawiatura posiada zintegrowany port USB i opcjonalne podparcie dłoni, aby zapewnić komfort grania podczas długich sesji.Logitech G513Ceny Logitech G513 i Logitech G560 nie są przesadnie atrakcyjne

Głośniki G560 i klawiatura mechaniczna G513 będą dostępne w sprzedaży od kwietnia. Ich spodziewane ceny detaliczne to odpowiednio 1069 złotych i 649 złotych. Obawiam się, że to zdecydowanie zbyt wysokie ceny jak na kieszenie polskich graczy. Miłośnicy gier komputerowych w większości przypadków wybierają słuchawki, a osoby pożądające klawiatury mechanicznej znajdą propozycje z podświetleniem RGB w znacznie niższej cenie.
 

Źródło: Logitech