GDC: Sony pracuje nad Playstation 4,5 z lepszym GPU i obsługą 4K

Źródła rewelacji pochodzą nie od jednego, ale od wielu różnych deweloperów, którzy w trakcie GDC 2016 rozmawiali z dziennikarzami Kotaku. Poinformowali oni w sposób bardzo jednoznaczny, że Sony pracuje intensywnie nad ulepszoną wersją swojej najnowszej konsoli, którą nazwano roboczo Playstation 4,5.
O możliwości stworzenia odświeżonych wersji konsol nowej generacji pisaliśmy już jakiś czas temu. Jak widać faktycznie coś jest na rzeczy. Playstation 4,5 ma przynieść długo oczekiwaną obsługę formatu 4K, której ewidentnie zabrakło w obu konsolach najnowszej generacji. Deweloperzy informowali także, że nowa wersja konsoli będzie posiadała większą moc obliczeniową – wszystko po to, aby jak najlepiej wykorzystać potencjał drzemiący w zestawie Playstation VR, gdy ten pojawi się w sprzedaży. Taka informacja pokrywa się z naszymi wcześniejszymi prognozami, w których sugerowaliśmy, że do w pełni poprawnej obsługi zestawów VR konsolom potrzebna będzie nieco większa wydajność.
Źródła podające powyższe rewelacje Kotaku jednogłośnie mówiły o tym, że konsola może nie zadebiutować jeszcze w tym roku. Jeżeli obecna konsola Playstation 4 bez problemu podoła wymaganiom Playstation VR, nie stanie się nic złego. Gdy jednak zestaw VR będzie działał nieco tylko gorzej niż idealnie (ze względu na moc obliczeniową PS4), Sony zaliczy wizerunkową wtopę. Jeśli to właśnie Playstation 4,5 ma zapewnić Playstation VR optymalną wydajność, to z pewnością producent zrobi wszystko, aby premiery dwóch urządzeń zgrać ze sobą w czasie. Może to nawet oznaczać, że premiera gogli ulegnie opóźnieniu.

Źródło: Kotaku