Gamingowy laptop ASUS G751 z technologią Nvidia G-Sync

Rozwiązanie G-Sync firmy Nvidia pozwala na wprowadzenie nowej jakości do gier komputerowych, w których liczą się refleks oraz prawdziwe umiejętności, a nie tylko i wyłącznie wydajność posiadanego sprzętu. Ogromną zaletą dla graczy okazało się zmniejszenie czasu reakcji monitora na wykonany ruch na klawiaturze, co z kolei pozwoli na osiągnięcie znaczącej przewagi podczas rozgrywki drużynowej i zwiększy szansę na zwycięstwo w wirtualnej potyczce.
Przełomem technologicznym okazało się dostosowanie częstotliwości wyświetlanego obrazu do układu GPU, a nie jak to miało miejsce dotychczas – GPU do wyświetlacza. Co więcej, wyposażenie laptopów w wydajny procesor Intel Core i7 oraz kartę graficzną GTX 980M zapewni bezkompromisową wydajność oraz obsługę wielu zaawansowanych procesów jednocześnie. Istotną informacją jest również to, że technologii NVIDIA G-SYNC nie czerpie dodatkowej energii z akumulatora, a co za tym idzie nie zmniejsza jego czasu pracy na jednym ładowaniu.
Oprogramowanie G-SYNC jest skierowane w stronę użytkowników, którzy dużą uwagę przywiązują do jakości obrazu. Taka technologia sprawdzi się nie tylko w przypadku graczy, ale docenią ją również graficy i projektanci, dla których płynność oraz realistyczność wyświetlanego obrazu ma ogromne znaczenie, a każdy detal odgrywa kluczową rolę. Projektowanie i animacja wymagają jak najlepszego odwzorowania rzeczywistości, po to aby efekt końcowy był jak najbardziej zbliżony do oczekiwanego.
ASUS ROG G751 z technologią NVIDIA G-SYNC będzie dostępny w sprzedaży w przyszłym tygodniu. Urządzenie w przedstawionej konfiguracji będzie kosztowało 7 449 złotych.

Specyfikacja

Model

G751JY-T7370H

Procesor

Intel Core i7-4720HQ Processor, 2.6 GHz (6M Cache, up to 3.6 GHz)

Chipset

Mobile Intel HM87 Chipset

System operacyjny

Microsoft Windows 8.1 PL (wersja 64-bitowa)

Pamięć operacyjna

8GB DDR (możliwość rozszerzenia do 32GB)

Ekran

17.3-calowy, anti-glare, Full HD (1920 x 1080) IPS z podświetleniem LED

Ekran dotykowy (G751JM)

Grafika

NVIDIA GeForce GTX 980M z 4GB DDR5 (G751JY)

Dysk

240 GB SSD SATA III

1000 GB SATA 7200 obr.

Dysk optyczny

DVD Super-Multi / Blu-ray Combo / Blu-ray writer

Kamera

Wbudowana kamera HD i mikrofon pojemnościowy

Wymiary i waga

416 x 318 x 44 mm

5.3kg (z 8-komorową baterią)

Źródło: inf. prasowa