Gameband: pierwszy smartwatch do gier?

To, że na smartwatchach można grać w gry, nie jest niczym nowym. Do tej pory była to jednak jedna z mniej istotnych funkcji tych urządzeń. Firma FMTwo postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom graczy, tworząc inteligentny zegarek, którego podstawową funkcją jest granie w gry.
Na zewnątrz urządzenia prezentują się całkiem nieźle. Dostępnych jest kilka wersji z gamingowym designem (m.in. model z Atari czy grą Terraria). Na start do każdego z modeli wgrano 20 prostych minigier, takich jak Pong czy Asteroids, które zostały odpowiednio zmodyfikowane dla potrzeb małego ekranu.

Gameband wyświetla gry na 1,63-calowym ekranie AMOLED. Urządzenie jest wyposażone w mobilny procesor Qualcomm Snapdragon, taktowany częstotliwością 1,2 GHz. Każdy z zegarków posiada czytnik kart Micro SD, łączność przez WiFi oraz Bluetooth oraz baterię o mocy 400 mAh.
Gameband
Zegarki można zamówić w przedsprzedaży na Kickstarterze – jeśli zdecydujemy się na zakup wcześnie, zapłacimy 99 dolarów za sztukę. Później cena urządzeń wzrośnie do 149 dolarów.
 

źródło: Engadget.com