Frostpunk – oto gameplay z nowej gry twórców This War of Mine

Frostpunk to nowa gra 11bit studios, twórców docenionego na całym świecie This War of Mine. Studio odpowiedzialne za grę udostępniło nowy gameplay „Irreversible” oraz podało cenę gry na polski rynek.
Frostpunk to połączenie city-buildera i survivalu, w którym podstawowym surowcem niezbędnym do przeżycia jest… ciepło. Na kompletnie zamarzniętej Ziemi gracze muszą zadbać o ostatnie miasto, przetrwać i zarządzać społeczeństwem miasta – kształtować je, wprowadzać prawa i wszelkie środki niezbędne do przeżycia.FrostpunkZnany odrodzeniowy pisarz Machiavelli pisząc o władzy zadał pytanie, czy lepiej jest budzić miłość niż strach, czy strach niż miłość, i odpowiedział, że „chciałoby się i jednej, i drugiej rzeczy, lecz ponieważ trudno połączyć je, więc gdy jednej ma brakować, o wiele bezpieczniej budzić strach niż miłość.” Niejednokrotnie stan dzisiejszej polityki na świecie wydaje się dryfować daleko, może zbyt daleko, w ekstremalne formy. Czy ten fakt nie wywodzi się z myśli Machiavelliego? Obydwa – i fakt i myśl – znajdują szerokie odbicie we Frostpunku skomentowane w najlepszy sposób, w jaki gra to może zrobić – czyli poprzez rozgrywkę oferowaną graczowi.FrostpunkCo łączy sytuację polityczną na świecie z gameplayem w grze Frostpunk? Zobacz „Irreversible” – najnowszy film o Frostpunku i odkryj w jaki sposób możesz rządzić społeczeństwem za pomocą „totalitarnych, radykalnych metod”.

 

„Co czyni człowieka dobrym władcą? Albo ujmując to w inne słowa – co czyni człowieka skutecznym władcą? Jeśli jesteś demokratycznie wybranym liderem w jakimś nowoczesnym państwie albo jeśli rządzisz ostatnim miastem na Ziemi, starającym się przetrwać na zamarzniętej planecie, reguły władania zostają  takie same” – mówi Aleksander Kauch, główny programista gameplayu we Frostpunku.

„Możesz starać się być szlachetnym władcą i słuchać ludu, bez względu na to, czy lud ma rację czy nie, albo możesz wierzyć w to, że twoje chłodne kalkulacje okażą się słuszne w czasie walki o przetrwanie. Wprowadzenie prawa Straż Sąsiedzka może być odpowiedzią na potrzebę poprawy bezpieczeństwa na ulicach… chyba, że uznasz to za niewystarczające lub nieefektywne i zdecydujesz się wysłać strażników, aby zaprowadzili spokój pałkami. Od uważnego, troskliwego nadzorcy do rygorystycznego wizjonera, który stawia przetrwanie ponad przyzwoitością – to będzie spektrum twoich wyborów jako gracza.”

Frostpunk zadebiutuje w cyfrowej dystrybucji na Steam, GOG, Humble Store i innych. Cena edycji pudełkowej i cyfrowej na rynek polski została ustalona na poziomie 109,99 złotych. Wersja pudełkowa zostanie przygotowana we współpracy z firmą Cenega.Frostpunk

 

Źródło: Cenega