Fortnite z nowym rekordem liczby zarejestrowanych graczy

Być może już tego nie pamiętacie, ale w połowie stycznia twórcy Fortnite mogli świętować fakt, iż ich produkcja osiągnęła 40 milionów graczy. A jak sytuacja ma się teraz? No cóż, wymieniona liczba jest tylko ułamkiem 200 milionów zarejestrowanych użytkowników, których Fortnite posiada obecnie. Dokładnie, darmowy tytuł battle royale pobił swój kolejny rekord.
Oczywiście, nie wszyscy spośród zarejestrowanych graczy są aktywni. Niektórzy z nich mogli uruchomić Fortnite tylko raz. Niemniej, nawet jeśli tak jest, wiele innych osób gra często. Przypomnijmy, iż Fortnite potrafi bawić się po 8,3 miliona użytkowników jednocześnie – taki był ostatni rekord.
Łatwo zrozumieć, dlaczego popularność Fortnite ciągle rośnie. Nie chodzi tylko o to, iż mowa o grze darmowej. Nie dość, że wspomina się o niej w telewizji (chociażby w Teorii Wielkiego Podrywu czy Saturday Night Live), to od tego roku dostępna jest ona na wielu nowych urządzeniach. W kwietniu tytuł pojawił się na tych z iOSem, w czerwcu na Nintendo Switch, a w końcu i na tych z Androidem.

Ciekawe, jak długo studio Epic Games będzie w stanie utrzymać tak ogromne zainteresowanie swoją  grą. Nieuniknione jest bowiem, że z czasem wzrost zwolni. Firma z całych sił stara się jednak dbać o to, aby produkcja stale była ciekawa, udostępniając ograniczone czasowo tryby gry, czy organizując turnieje e-sportowe. Jak widać, deweloperzy wiedzą, że nie mogą spocząć na laurach.

Źródło:Bloomberg