FonePad 7 – Asus publikuje pierwszy materiał filmowy z udziałem tabletofonu

Do serii FonePad należy jak na razie jedno urządzenie, które łączy w sobie cechy tabletu, jak i smartfona. Tego samego możemy się spodziewać po kolejnym modelu.
Urządzenie, zgodnie z treścią poniższego materiału promocyjnego, pracować będzie w oparciu o układ Intela (najprawdopodobniej dwurdzeniowy procesor Clover Trail Plus Z2560 1,6GHz z GPU SGX544MP2 400MHz). Do tego oferować będzie 7-calowy ekran , 5-megapikselową kamerkę z tyłu (f/2.4), głośniki stereo z technologią SonicMaster oraz gniazdo na karty microSD. Na podstawie nieoficjalnych doniesień dopiszę, że rozdzielczość ekranu wyniesie 1280 x 800 pikseli, a ponadto urządzenie zostanie wyposażone w przednią kamerkę (1.2 Mpix). Jako że podstawową funkcją FonePada będzie wykonywanie połączeń telefonicznych, to w standardzie znajdzie również moduł 3G.

Co ponadto? Urządzenie wydaje się mieć odświeżony i – moim zdaniem – ciekawszy design od poprzednika.
Szersza i bardziej szczegółowa prezentacja odbędzie się podczas konferencji Asusa, która odbędzie się już dziś o godzinie 16:30. Wówczas też poznamy zapewne inne urządzenia, a mianowicie: MeMOFone HD 5, Padfone mini, MeMOPad HD 8 oraznowego Transformera, o którym pisałem zaledwie kilka dni temu.

źródło: asus