Flappy Bird powróci latem

Autor sugeruje, że nowy Flappy Bird udostępniony zostanie już w sierpniu. Na tym jednak nie koniec! Wygląda na to, że gra otrzyma tryb rozgrywki wieloosobowej, co oznacza, że wkrótce będziecie mogli wściekać się i przeklinać na czym świat stoi wraz z przyjaciółmi.

Oryginalny Flappy Bird został wycofany ze sprzedaży, kiedy pojawiły się doniesienia, że Dong Nguyen użył botów, żeby podbić oceny gry, co wpłynęło na jej wyniki sprzedaży. Na zagęszczenie atmosfery skandalu wpłynęło również to, że autor nie pokusił się nawet o zdementowanie tych doniesień.

Po niedługim czasie Dong Nguyen podjął jednak decyzję o wycofaniu Flappy Bird ze sprzedaży. Nie omieszkał też ponarzekać na to, jak gra, która okazała się jego największym sukcesem, zniszczyła mu życie. Wkrótce potem pojawiać zaczęły się dziesiątki klonów Flappy Bird, które firmy Apple i Google zaczęły od razu zwalczać.

Dong Nguyen najwyraźniej zachęcony obrotem spraw, a także niemałymi zyskami, które przynosiła mu gra, zdecydował się przywrócić ją do życia. Najwyraźniej trauma spowodowana skandalem była znacznie mniejsza niż wcześniej twierdził.

Źródło: Slashgear