Firefox OS już możliwy do przetestowania!

Niekwestionowanymi liderami wśród mobilnych systemów operacyjnych są Android i iOS. Do gry wkracza jednak kolejny zawodnik, który ma zamiar rzucić wyzwanie konkurencji. Jest nim Firefox Operating System aka boot2gecko.
System tworzony jest przede wszystkim z myślą o smartfonach. Niewykluczone jednak, że będą mogli korzystać z niego również posiadacze tabletów. Mozilla zapowiada, że tworzony przez nią system operacyjny będzie oferował wsparcie dla wszystkich usług, z których słyną telefony najnowszej generacji.

System znajduje się obecnie w fazie testów beta. Mozilla zapewniła otwarty dostęp do wszystkich niezbędnych plików, dzięki czemu twórcy oprogramowania już teraz mogą zapoznać się z najważniejszymi informacjami. Na razie nie będą jednak w stanie tworzyć jeszcze aplikacji dedykowanych nowemu systemowi. W chwili obecnej Firefox OS można testować na urządzeniach z Windowsem, Linuksem oraz Mac OS X na pokładzie.
Pierwsze telefony, działające pod kontrolą nowego systemu operacyjnego pojawią się na półkach sklepowych na początku przyszłego roku. Będą one wyposażone w chipy Qualcomma.
Więcej informacji oraz instrukcje jak uruchomić Firefox OS znajdziecietutaj.

Źródło: Slashgear