Fighter spod znaku Pokemon pojawi się na Wii U w 2016 roku

Ci, którzy mieszkają w Japonii, być może natknęli się w salonach gier na grę o nazwie Pokken Tournament. Jeśli jej nie znacie, powinniście wiedzieć, że bardzo przypomina Tekkena, ale w tym wypadku nie walczymy zwyczajnymi postaciami, tylko pokemonami, a w dodatku na więcej wyszukanych sposobów, niż moglibyście sobie wyobrazić.
Wydaje się, że gra jest ekskluzywnym produktem na rynku japońskim, ale nie na długo. Niedawno ogłoszono, że Pokken Tournament nareszcie pojawi się na konsoli Wii U od Nintendo. Ma to nastąpić wiosną 2016 roku. Ci, którzy żyją poza granicami Japonii nareszcie przekonają się, o co całe to zamieszanie, a należy przyznać, że gra rzeczywiście prezentuje się niesamowicie.
„Pokken Tournament łączy w sobie najlepsze elementy tradycyjnych fighterów z autentycznymi doświadczeniami z innych gier Pokemon. Fani będą zachwyceni, gdy zobaczą swoje ulubione walki Pokemon, przedstawione w zupełnie nowy sposób.” – mówi producent wykonawczy Pokemon Company International, J.C. Smith.
W grze pojawi się wielu znanych bohaterów, takich jak Pikachu, Machamp, czy Gardevoir. Walki będą miały miejsce między innymi na arenach. Do tej pory nie podano większej ilości szczegółowych informacji na temat daty premiery poza granicami Japonii.

Źródło: YouTube