Fernando Alonso i Logitech G założyli esportowy zespół wyścigowy!

Zespoły biorące udział w tradycyjnych zawodach sportowych mają ogromny wpływ na dynamikę rozwoju zawodników, preferujących wirtualną rozgrywkę. Znakomitym przykładem jest kolaboracja FA Racing, G2 Esports, oraz marki Logitech G. Wspólnie stworzyli esportową drużynę wyścigową, wspieraną przez mistrza Formuły 1. Ich celem jest sformowanie zespołu, któremu kibicować będą wszyscy entuzjaści sportów motorowych. Ponadto do wyżej wymienionych dołączył Cem Bolukbasi – tegoroczny finalista esportowych mistrzostw świata F1.Alonso logitech g

„Każdy kierowca Formuły 1 jest w głębi duszy graczem.” – powiedział Fernando Alonso. „Wirtualna rozgrywka otwiera szerokie możliwości młodym kierowcom, którzy nie mieliby szansy na ściganie się w tradycyjny sposób. Po raz pierwszy fani nie są tylko i wyłącznie widzami. Teraz również i oni mogą wziąć udział w wyścigu. Kto wie, może któryś z nich dołączy kiedyś do mojego zespołu? Oprócz tego niezmiernie cieszę się z faktu, że mogę współpracować z takimi profesjonalistami jak G2 Esports i Logitech G. Nie mogę się doczekać wspólnych wyścigów!” – podsumował Fernando Alonso.

Już od dziecięcych lat hiszpański kierowca pasjonował się wyścigami gokartów, w których zdobył tytuł Mistrza Świata. Jego talent został zauważony, co w dalszej perspektywie poskutkowało regularnym uczestnictwem w wyścigach Formuły 1.  We wrześniu 2005 roku Fernando wygrał swoje pierwsze mistrzostwo świata kierowców, stając się najmłodszym zdobywcą tego trofeum. W następnym sezonie w porywającym stylu obronił swój tytuł. Obecnie Fernando Alonso należy do zespołu McLaren-Honda. Jest jedynym hiszpańskim kierowcą, który wygrał wyścig Formuły 1. Ponadto z 32 zwycięstwami na koncie, Fernando znajduje się na szóstym miejscu w łącznej tabeli wygranych zawodów.

Aktualny sezon jest pełen nowości dla Fernando Alonso. W maju wystartował w kultowym wyścigu Indianapolis 500, zdobywając nagrodę dla najlepszego debiutanta. Niedługo później, kierowca zaprezentował światu nową markę modową KIMOA, której elementy będą widoczne podczas wyścigów zespołu FA Racing G2 Logitech G
Logitech G to marka należąca do firmy Logitech. Logitech G dostarcza graczom klawiatury, myszki, słuchawki, podkładki oraz kierownice i joysticki.