Fallout 76 otrzyma kolejną 'poprawkę’ – loot boksy. To nie żart

Jeśli zastanawialiście się, czy Bethesda jest w stanie uczynić Fallouta 76 grą jeszcze gorszą, to odpowiadam: tak. Ledwie dwa dni temu pisaliśmy, że Bethesdzie nie chce się w porządny sposób dodać wsparcia dla monitorów 21:9, a dziś dowiedzieliśmy się dlaczego wcześniejsza aktualizacja została wykonana „po łebkach”. Otóż czas poświęcono na wprowadzenie do gry nowej, ważnej (z perspektywy portfeli twórców Fallouta 76) poprawki. Poprawki, która wprowadzi loot boksy.
Serio.
Otóż w changelogu do nadchodzącego patcha 1.0.3.10, który został zebrany do kupy przez Despotak i opublikowany na forum Reddit wynika, że w Fallout 76 zadebiutują tzw. „lunch boxy”. Jeśli graliście wcześniej w Fallout Shelter, to nazwa będzie brzmiała dla Was znajomo. Pod tą niepozorną nazwą znajdują się dostępne odpłatnie skrzynki, zawierające liczbe bonusy, takie jak odporność na obrażenia, zwiększone obrażenia, udźwig i punkty doświadczenia. Wskazuje na to jednoznacznie string „POST_ATX_Lunchbox_BuffRadiusGlobal”. Prefiks „ATX” odnosi się do sklepu Atom Shop, który jest sklepem premium w grze.

Bugi z Fallouta 76 uwiecznione na pocztówkach – fani kpią Bethesdy

Teraz najlepsza część: Bethesda zarzekała się wcześniej, że do Fallout 76 loot boksy nigdy nie trafią. Jedyną zawartością płatną miały być przedmioty kosmetyczne dostępne w sklepie za pośrednictwem mikrotransakcji. Cóż, bonusy do umiejętności bohatera przedmiotami kosmetycznymi nie są, ale przecież nazwa „lunch box” brzmi tak niewinnie, prawda?
W Fallout Shelter lunch boksy można było kupować za prawdziwe pieniądze lub otrzymywać w zamian za progres w grze. Za postępy w grze zdobywać da się także wirtualną walutę w Fallout 76, jednakże usprawiedliwianie postępowania Bethesdy faktem, że raz na jakiś czas będzie można nabyć loot boksa nieodpłatnie, byłoby wysoce niestosownie. Istnieje cień szansy, że skrzynki pojawią się wyłącznie w związku z jakimś świątecznym eventem, ale… nie bylibyśmy takimi optymistami.
Jak widać Bethesda przenosi praktyki z gier free to play do produkcji płatnych. Po co naprawiać Fallouta 76, skoro zrobią to za darmo modderzy, prawda? Bugi w grze, manipulacje z materiałowymi torbami, amatorski patch „wprowadzający” obsługę monitorów o proporcjach ekranu innych niż 21:9… Czy to kiedyś się skończy? Ciekawe czy w The Elder Scrolls również zaimplementowane zostaną mikrotransakcje, a gra zadebiutuje w równie koszmarnym stanie.