Fallout 76 nie pojawi się na Steam! Skąd taka decyzja?

Fallout 76 nie pojawi się na Steamie. Oznacza to bardzo złe wieści dla lwiej części graczy, którzy pieczołowicie rozbudowują swoją bibliotekę gier na tej właśnie platformie. Bethesda zdecydowała, że produkcja będzie dostępna wyłącznie za pośrednictwem platformy Bethesda.net.
O decyzji poinformował Pete Hines z Bethesdy. Napisał wprost: Fallout 76 pojawi się ekskluzywnie na „Bnet”, co w tym wypadku nie oznacza rzecz jasna platformy Battle.net, a Bethesda.net.Oczywiście może się okazać, że Fallout 76 w jakiś czas po premierze pojawi się tylko na Steamie. Trudno jednak określić czy i kiedy tak się stanie. Historia pokazuje, że Bethesda decydowała się już wcześniej na taki krok, m.in. w przypadku gry Fallout: Shelter.

Fallout 76 – nowa część serii już oficjalnie

Dlaczego Fallout 76 nie pojawi się (przynajmniej od razu) na Steamie? Powody są oczywiste: pieniądze oraz chęć zainteresowania graczy platformą Bethesdy. O ile chęć maksymalizacji zysków jest zupełnie zrozumiała, to trudno jest spodziewać się, aby wiele osób chciało rezygnować w bardzo wygodnego w użyciu Steama. Po co „rozdrabniać” bibliotekę gier na kilka różnych platform (już teraz każdy gracz ma zapewne tytuły na Steam, GOG oraz Origin), skoro kolekcję można przechowywać na jednej z nich?

Zapewne przez takie posunięcie sprzedaż Fallout 76 będzie nieco niższa, niż mogłaby być. Pomimo tego, zyski twórców gry będą prawdopodobnie wyższe.
Niedawno informowaliśmy Was, że Epic Games nie planuje wydawać gry Fortnite na Androida w sklepie Google Play. Powód? Prosty. Google pobiera 30% prowizji od sprzedaży aplikacji w swoim sklepie.