Fallout 4 bije rekord GTA V w ilości jednocześnie aktywnych graczy na Steamie

Fallout 4 zbiera bardzo pozytywne recenzje zarówno wśród testujących grę redakcji, jak i pośród graczy przemierzających postapokaliptyczne pustkowia. Te ciepłe słowa znajdują odzwierciedlenie w liczbie osób aktywnie grających w najnowszy tytuł studia Bethesda. Już w ciągu 24 godzin od sprzedaży tytułowi temu udało się pobić rekord ustanowiony wcześniej na platformie Steam przez Grand Theft Auto V. Dla porównania, w nastawioną mocno na tryb wieloosobowy Call of Duty: Black Ops 3 grało w szczytowym momencie 63 681 graczy.W rankingu nie są uwzględniane gry MOBA od Valve, w których palmę pierwszeństwa dzierży DoTa 2 z wynikiem ponad 1 miliona aktywnych graczy.
W jednym momencie z platformą Steam podłączonych było 444 825 osób grających w Fallout 4. Poprzedni rekord należał od kwietnia bieżącego roku do Grand Theft Auto V, w które grało jednocześnie „zaledwie” 360 000 graczy. Wcześniej na najwyższym podium w kwestii liczby jednocześnie grających osób znajdowało się od 2011 roku Skyrim z 280 000 aktywnymi użytkownikami.
W ciągu kilku kolejnych dni wynik ten może zostać stać się jeszcze lepszy, jako że w wyniku korzystnych dla tytułu recenzji zainteresowanie Falloutem 4 rośnie.

Źródło: Steam