EVGA zapowiada swój tablet z serii Tegra Note 7

Można by rzec „I ruszyli!„. EVGA zapoczątkowało bowiem wyścig o miano lidera w segmencie „Tegra Tabów”. W gruncie rzeczy wszystkie urządzenia z tej linii będą jednak do siebie bardzo podobne. Do cech szczególnych (i wspólnych dla wszystkich modeli – obecnych i nadchodzących) zaliczymy obecność platformy Tegra 4 (4 x 1.8 GHz), jak również 7-calowego ekranu o rozdzielczości 1280 x 800. Ten ostatni współpracuje ponadto ze stylusem Nvidii (Direct Stylus), prezentację którego znajdziecie poniżej.
Zwróćcie uwagę, że rysik nie zostanie pozostawiony na łaskę lub niełaskę zewnętrznych deweloperów – sama Nvidia przyszykowała szereg aplikacji dedykowanych pracy z nim. W moim odczuciu spora ich większość ciekawie prezentuje się jednak wyłącznie na materiałach promocyjnych. W rzeczywistości nie jestem przekonany co do tego, czy naprawdę tak wiele osób zainteresowane jest rysowaniem lub kolorowaniem obrazków na tablecie. Równie dyskusyjna mogłaby być kwestia odręcznych notatek. Osobiście zdecydowanie bardziej preferuję wykonywać je na zwykłej kartce papieru, a droga do ich digitalizacji jest naprawdę prosta – wystarczy zrobić zdjęcie i przepuścić je przez odpowiednią aplikację (aczkolwiek obejdzie się i bez tego ostatniego kroku).

Powracając jednak do samego urządzenia – na jego pokładzie znajdziemy ponadto 1 GB RAM-u, co może stanowi drobne rozczarowanie – początkowo mówiło się w końcu o 2 GB. Do tego dochodzi 16 GB pamięci na dane, a także gniazdo na karty microSD – pod tym względem Tegra Taby biją na głowę nawet najnowszego Nexusa 7. Warto też wspomnieć o dwóch kamerkach – 5 Mpix i VGA (do wideorozmów), jak również obecności baterii o pojemności 4100 mAh. Nad całością czuwa Android 4.2.2.
W powyższym akapicie nawiązałem do Nexusa 7 2013. Porównywać te dwa urządzenia można jednak nie tylko pod względem obecności niektórych złączy, ale i pod wieloma innymi. W rzeczywistości będą to zażarci konkurenci. Tegra Taby oferują przy tym sporo lepszy SoC, stylus, gniazdo microSD i wsparcie Nvidii, podczas gdy Nexus 7 2013 posiada chociażby więcej RAM-u, czy też ekran o wyższej rozdzielczości. Wybór dla potencjalnych klientów będzie o tyle ciężki, że obydwa urządzenia kosztują dokładnie tyle samo – 199 dolarów. Direct Stylus nie będzie jednak wchodził w skład zestawu z tabletem. Można go będzie nabyć za dodatkowe 20 zielonych.
Tegra Tab 7 od EVGA nie wejdzie najprawdopodobniej do sprzedaży na terenie Europy. Nie jest to jednak powód do zmartwień – kilku innych producentów już jakiś czas temu zapowiedziało swoje Tegra Taby tworzone z myślą właśnie o Starym Kontynencie.

źródło: evga