ET1: tablet typu rugged od Motoroli

Wśród dostępnych na rynku tabletów PC nieczęsto spotyka się urządzenia typu rugged. Dlatego też ze szczerą radością przywitałem informację o tym, że Motorola, po miesiącach beta-testów, oficjalnie zaprezentowała swój tablet noszący skromną nazwę E1.
Urządzenie zostanie wyposażone w 7-calowy ekran dotykowy, który pokryty będzie odpornym na zarysowania i uszkodzenia szkłem Gorilla Glass, działający w rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Sercem tabletu będzie dwurdzeniowy procesor taktowany częstotliwością 1 Ghz. Na pokładzie znajdziemy 8 GB wewnętrznej pamięci, którą to liczbę, dzięki wbudowanemu czytnikowi kart microSD, będzie można zwiększyć do maksymalnie 32 GB. Wykonywanie zdjęć i rejestrowanie filmów umożliwi 8-megapikselow aparat umieszczony z tyłu urządzenia, natomiast na prowadzenie wideokonferencji z przyjaciółmi pozwoli kamera przednia.
Nie wiemy jak dokładnie przedstawia się kwestia odporności tego ważącego niespełna 650 g. urządzenia na różne czynniki zewnętrzne, ale z pewnością zniesie więcej niż niejeden z dostępnych na rynku tabletów.
Motorola E1 pojawi się na półkach sklepowych w grudniu. Cena urządzenia nie jest jeszcze znana, ale Sheldon Safir, przedstawiciel Motorola Solutions, zapowiedział, że nie powinna przekroczyć 1000 USD (3000 zł).
Poniżej możecie obejrzeć krótki materiał wideo, na którym zaprezentowane zostały możliwości tabletu:

Źródła: ubergizmo, engadget