ESL usprawnia turniejową rywalizację na PlayStation 4

Od teraz użytkownicy PS4 będą mogli z łatwością wyszukiwać i zapisywać się do turniejów organizowanych przez ESL. Rozgrywki dostępne będą także w aplikacjach ESL Play oraz PlayStation.

Bardzo się cieszymy, że możemy zapewnić takie rozwiązanie najbardziej zapalonym fanom e-sportu. Celem ESL jest danie dostępu do turniejowej rywalizacji graczom z całego świata i stworzenie środowiska, w którym zawodnicy mogą skupić się wyłącznie na graniu – powiedział Marcel Menge, dyrektor zarządzający ESL Technology. – We współpracy z Sony Interactive Entertainment będziemy organizować setki cotygodniowych turniejów dla graczy z każdego zakątka świata. Dzięki nowej funkcji każdy ma łatwy dostęp do rozgrywek w wielu różnych grach.
Na początek zostanie zorganizowany duży turniej w NBA 2K17, którym uczcimy rozpoczęcie sezonu NBA, później można spodziewać się zawodów w Mortal Kombat X, Project Cars i inne gry, których lista w przyszłości będzie się powiększać. Funkcja dostępna będzie w 15 językach, dzięki czemu będą z niej mogli korzystać użytkownicy PlayStation 4 z całego świata.
PlayStation 4 to najlepiej sprzedająca się konsola na świecie. Dotychczas sprzedano ponad 40 milionów sztuk. Jak podaje raport Newzoo, w konsolowym rynku drzemie spory e-sportowy potencjał, gdyż zaledwie 25% użytkowników konsol postrzega siebie samych jako entuzjastów e-sportu.

 

Źródło: ESL