ESL One Hamburg zgromadziło rekordową liczbę oglądających online!

Za nami pierwsza edycja ESL One Hamburg powered by Intel, największego festiwalu Dota 2 w Europie, która odbyła się na Barclaycard Arenie w Hamburgu 28-29 października 2017. Osiem najlepszych zespołów Dota 2 z całego świata walczyło o lwią część puli nagród w której znalazło się aż  1 000 000 dolarów podczas zawodów inaugurujących sezon 2017/2018 przed wypełnioną po brzegi widownią.
Po wielu zaciętych pojedynkach, na najwyższym stopniu podium stanęła ekipa Virtus.pro, która na ESL One Hamburg powered by Intel dostała się poprzez kwalifikacje dla regionu CIS. W wielkim finale Virtus.pro pokonało wynikiem  2-0  Team Secret, zapewniając sobie 750 punktów kwalifikacyjnych do The International 8 i zgarniając pierwszy mistrzowski tytuł. Ponadto, reprezentujący barwy Virtus.pro zawodnik Solo, został wybrany MVP turnieju, dzięki czemu otrzymał nagrodę specjalną w postaci nowego samochodu Mercedes-Benz wartego aż 50 000 euro. Firma Mercedes-Benz na ESL One Hamburg podczas trwania turnieju aktywnie angażowała się w zapewnienie zawodnikom komfortowych warunków. Zapewniła bowiem wszystkim drużynom… personalizowane samochody i zadbała o transport pomiędzy Barclaycard Areną i hotelem dla wszystkich graczy i pracowników.ESL One HamburgW Barclaycard Arenie podczas ESL One Hamburg powered by Intel każdego dnia pojawiło się ponad 10 000 fanów, a rozgrywki online śledziło 25 milionów unikalnych użytkowników, co w porównaniu do ESL One Frankfurt 2016 dało wzrost o 250%. Materiały związane z zawodami w Hamburgu,  emitowane na platformach takich jak Twitch, Facebook, Twitter, YouTube, HuomaoTV i Douyu, oglądano przez ponad 7 milionów godzin, a najwyższa łączna liczba widzów w tym samym momencie we wszystkich wymienionych serwisach wyniosła 1,5 miliona. Ponad 8 milionów użytkowników wygenerowało 38,5 miliona wyświetleń, co dało 50-procentowy wzrost w porównaniu do ubiegłorocznego ESL One, we Frankfurcie.
Kolejnymi wydarzeniami z serii ESL One w Dota 2 będąESL One Genting 2018, które odbędzie się w Arena of Stars w Genting 26-28 stycznia, orazESL One Katowice 2018, pierwszy w historii Major Dota 2, który zagości w Polsce i zostanie rozegrany w katowickim Spodku 24-25 lutego.

 

Źródło: ESL