EA znieważa fanów nowym Command & Conquer: Rivals, ale zarobi na nim krocie

Seria Command & Conquer powraca, ale nie w takiej formie, jakiej chcieliby tego fani serii oraz miłośnicy strategii czasu rzeczywistego. Electronic Arts w trakcie konferencji EA Play, odbywającej się w ramach targów E3 2018 zaprezentowało Command & Conquer: Rivals, czyli nową grę… tak, tak… mobilną!
Command & Conquer: Rivals to gra free to play (już wiecie co to oznacza?), która tworzona jest z myślą o platformach mobilnych iOS i Android. Jak wygląda gameplay? Cóż, to nic porywającego. Zadaniem graczy jest budowanie baz i oddziałów, a następnie przemieszczanie jednostek powoli poruszających się po planszach złożonych z pól heksagonalnych i niszczenie jednostek oraz baz oponentów. Zajęte terytorium należy następnie utrzymać przez określony czas. I nie, nie są to walki na dużą skalę. Zobaczcie sami zwiastun nowej produkcji.

Gameplay z Command & Conquer: Rivals

Fani gatunku oraz miłośnicy kultowych gier spod znaku Command & Conquer już krytykują w sieci poczynania firmy EA, ale producent na pewno niewiele sobie z tego robi. Powód? Cóż, bez względu na to jak duży jest to gwałt na kultowej marce, to tytuł ten nie tylko stanie się popularny, ale z pewnością na siebie zarobi.
Gry mobilne oparte na systemie f2p biją rekordy popularności zwłaszcza w państwach azjatyckich. Zapaleni gracze spoglądają na nie z pogardą, ale casualowi często pobierają na swoje smartfony i tablety. Ba, zyski z mikropłatności i odtwarzanych reklam w grach tego typu są kolosalne, więc gdy firmy nie mają pomysłu na to co robić z marką, niskim kosztem tworzą darmowe gierki pokroju Command & Conquer: Rivals.
Wersja pre-alpha Command & Conquer: Rivals jest już dostępna w sklepie z aplikacjami na Androida. Ktoś z Was planuje w to w ogóle grać?
Data premiery Command & Conquer: Rivals nie jest jeszcze znana.