EA pracuje nad grą o Gwiezdnych Wojnach z otwartym światem

Zgodnie z jedną z ofert pracy Electronic Arts, firma pracuje nad nową grą osadzoną w uniwersum Gwiezdnych Wojen, która miałaby posiadać otwarty świat. Przedsiębiorstwo szuka kogoś, kto zapewni „funkcje online dla projektu sandboksowych Gwiezdnych Wojen”, pracując w studiu w Vancouver.
W ofercie EA nie przedstawia więcej szczegółów na temat gry, ale być może będzie ona kontynuacją projektu, nad którym pracowało studio Visceral Games, zanim firma je zamknęła. Była to liniowa gra przygodowa, ale EA chciała ją całkowicie przerobić, nadając jej więcej głębi. Być może teraz będzie ten pomysł wprowadzać w życie, kto wie. Warto dodać, że wcześniej EA oświadczyło, iż prace nad grą Visceral będą kontynuowane właśnie w Vancouver.
Kiedy studio Visceral zostało zamknięte, fani zaczęli martwić się o to, że projekt gry dla pojedynczego gracza, osadzonej w uniwersum Gwiezdnych Wojen, przepadnie bądź zamieni się w tytuł dla wielu graczy, obfitujący w środki monetyzacji. Będziemy musieli poczekać, zapewne sporo, aby przekonać się, co rzeczywiście szykuje EA.
Przypomnijmy dodatkowo, że twórcy gry Titanfall ze studia Respawn również pracują nad trzecioosobową przygodówką w świecie Gwiezdnych Wojen. Jak myślicie? Która gra będzie lepsza?

Źródło:Gamespot